ГоловнаНовини ЖКГНа Гончара та Богдана Хмельницького припинять скандальну забудову

На Гончара та Богдана Хмельницького припинять скандальну забудову

Як повідомили у Головному управлінні містобудування та архітектури, закінчила роботу тимчасова комісія з перевірки об'єктів, що будуються в центральній історичній частині Києва на відповідність державним будівельним, санітарним та екологічним нормам. Активну участь у роботі комісії брали представни

Як повідомили у Головному управлінні містобудування та архітектури, закінчила роботу тимчасова комісія з перевірки об'єктів, що будуються в центральній історичній частині Києва на відповідність державним будівельним, санітарним та екологічним нормам.

Активну участь у роботі комісії брали представники громадськості від кожного з об'єктів будівництва, які розглядала комісія.

Про це «Україні Комунальній» повідомили в прес-службі КМДА.

За результатами перевірки комісія дійшла наступних висновків:

1. Стосовно будівництва торговельно-офісного центру на вул. Богдана Хмельницького, 7 комісією виявлені порушення в питаннях надання земельної ділянки Київрадою, а саме: порушення нормативних вимог ДБН 360-92** щодо відстані між існуючими будинком та новобудовою; ДБН В.2.3-7-2003 щодо розташування об'єкту над діючою станцією метрополітену; відсутність належного погодження проекту будівництва з центральним органом охорони культурної спадщини.

Комісія вважає за необхідне вжити заходів для зупинення та демонтажу будівництва ТОЦ на вул. Богдана Хмельницького, 7 з подальшим відновленням скверу з комплексним благоустроєм території коштом забудовника.

Запропонувати забудовнику іншу земельну ділянку для реалізації його проекту.

2. Розглянувши матеріали будівництва житлового комплексу на вул. Олеся Гончара, 17-23 комісія вважає за доцільне:

- терміново зупинити всі будівельні роботи;

- перевірити законність та чинність наданих погоджень та розглянути питання законності виділення земельної ділянки за вказаною адресою та питання щодо скасування п. 65 рішення Київської міської ради від 15.07.2004 №419/1829 щодо виділення земельної ділянки;

- звернутись до Прокуратури м. Києва та Генерального прокурора України з клопотанням зобов'язати державну архітектурно-будівельну інспекцію скасувати дозвіл на проведення будівельних робіт на зазначеному об'єкті;

- звернутись до Київської міської ради з клопотанням прискорити прийняття рішення «Про мораторій на проведення будівельних робіт в межах вулиць Іринінська, Рейтарська, О. Гончара, Велика Житомирська, Михайлівська та Михайлівський провулок».

3. Вивчивши матеріали щодо будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями, приміщеннями соціальної сфери та підземним паркінгом на вул. Пирогова та вул. Богдана Хмельницького, 2/37-Б комісія встановила, що на даний час ТОВ «Торговий дім Міжнародної спілки українських підприємців» не має правових підстав для використання земельних ділянок загальною площею 0,23 га на вул. Пирогова, 2 та вул. Богдана Хмельницького, 2/37-Б у Шевченківському районі Києва.

Подальше будівництво технологічно неможливе та небезпечне в рамках наявного проекту, оскільки пов'язане з реальною загрозою нищівних деформацій та повного знищення найближчого житлового будинку за адресою Пирогова, 2 та оточуючих трьох пам'яток архітектури.

Комісією пропонується Київській міській державній адміністрації внести пропозицію до Київради щодо відміни її рішення від 07.07.2005 року № 609/3185 та від 18.02.2007 року № 122/783.

 
Коментарі (0)