ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаНа ХАЕС побудують перший в Україні американський енергоблок

На ХАЕС побудують перший в Україні американський енергоблок

В Україні побудують перший енергоблок за американською технологією

 

В Україні побудують перший енергоблок за американською технологією. Це так званий реактор АР 1000, розроблений і виготовлений компанією зі США. Наразі у світі експлуатується всього шість таких блоків — у Сполучених Штатах і Китаї. Побудований в Україні на Хмельницькій атомній електростанції (ХАЕС) стане першим у Європі, повідомляє FREEДОМ.

Перший кубометр бетону заливають на майданчику, де планують звести з нуля новий енергоблок. Уже не з радянським реактором, а з американським.

“Це перші енергоблоки в Україні, що будуються за технологією AP 1000 Сполучених Штатів Америки. Це повністю їхнє обладнання, повністю їхнє паливо. Даний блок має найнадійнішу систему захисту, що, своєю чергою, веде до збільшення безпеки його використання надалі”, — розповів заступник головного інженера з нових блоків ХАЕС Геннадій Самосій.

За підготовкою майданчика на Хмельницькій атомній електростанції слідкують українські та американські енергетики. Це спільна ініціатива двох країн. Угоду щодо проєкту підписали ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Тепер подальшу співпрацю “забетонували”.

Таких енергоблоків ще немає в Європі. Нині у світі їх експлуатують тільки в Китаї та Штатах. Проєкт АЕС розробила та виготовила американська компанія Westinghouse. Її керівник зазначив, що технологія АР 1000 — одна з найперспективніших на планеті.

“Ми вже ввели в експлуатацію шість атомних енергоблоків. Зокрема, з літа минулого року один працює в штаті Джорджія, інший — готується до запуску. Це абсолютно ідентичні блоки-близнюки, які плануємо побудувати тут, в Україні”, — заявив головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман.

Загалом з американськими реакторами в Україні заплановано побудувати дев’ять енергоблоків. Перші два з них — на Хмельницькій АЕС. За словами очільника “Енергоатому”, це допоможе суттєво посилити українську енергетичну безпеку, а також оновити атомну енергетику, щоб повністю відійти від радянських і російських технологій.

“Це абсолютно інша розробка. Це сучасна технологія, вона більш безпечна. Це новий крок, що стосується більш сучасної, більш безпечної та більш надійної енергетики”, — зазначив в.о. голови правління АТ “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін.

Будівництво нових атомних блоків розпочали під час війни, коли окупанти б’ють по об’єктах енергетики. Крім того, нині вже майже всі вітчизняні АЕС переведені на американське паливо, бо від російського відмовилися ще на початку повномасштабного вторгнення.

“Це наша відповідь терористам. Це наша відповідь загарбникам про те, що вони ніколи не позбавлять нас світла, як би не намагалися, як би не хотіли. А нові технології дозволять нам вистояти. І зараз ми говоримо про те, що потужності, які ми плануємо збудувати на Хмельницькій атомній станції, дозволять Україні зробити наймасштабнішу відбудову з часів Другої світової війни”, — наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Подію відвідала надзвичайний і повноважний посол США в Україні Бріджит Брінк.

“Я хочу зазначити, що Америка разом із вами. Народ Америки стоїть з Україною. Поруч із вами ми були, є і будемо. Будемо робити все можливе і неможливе, щоб народ України вистояв і переміг у цій війні”, — сказала вона.

 

 
Коментарі (0)