ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаНа Майдані у Києві планують побудувати 22-поверховий готель

На Майдані у Києві планують побудувати 22-поверховий готель

У найближчі 2-3 роки Майдан Незалежності може кардинально змінити вигляд: будівля Федерації профспілок може збільшитися на три поверхи, а в її дворі - вирости 22-поверхова висотка, у ФПУ вже підготували передпроектні пропозиції. Про це розповів головний архітектор Києва Сергій Целовальник, пише г.

У найближчі 2-3 роки Майдан Незалежності може кардинально змінити вигляд: будівля Федерації профспілок може збільшитися на три поверхи, а в її дворі - вирости 22-поверхова висотка, у ФПУ вже підготували передпроектні пропозиції. Про це розповів головний архітектор Києва Сергій Целовальник, пише г. «Сегодня».

«Я бачив пропозиції будівництва: і окремої споруди, і надбудови над існуючою будівлею. Але виступаю проти цих нововведень - від Європейської площі до Бессарабки зараз цілий архітектурний ансамбль. Це частково радянський стиль, але він єдиний, і я не бачу сенсу його порушувати - якщо б архітектор спочатку хотів зробити будівлю вище, відразу б і передбачив іншу поверховість. Навряд чи я дам своє добро на такий проект».

Поки в главку архітектури ці проекти не зареєстровані. Представники профспілок лише приходили з ними на консультацію до Целовальника. «У нас є тільки проект добудови на даху будівлі ФПУ - встановлення рекламних щитів та реконструкція годинника. Але він вже реалізований », - сказала прес-секретар главку архітектури Марина Шаповал. Багато років тому з тильного боку будівлі ФПУ вже хотіли будувати. Тоді пропонували житловий будинок по вул. Костьольній, 6-а. Проти проекту в 2004 році виступали місцеві жителі, тоді ж Містобудівна рада Києва його відправила на доопрацювання, і справа затихла.

Архітектори вважають абсурдною ідею реконструкції знаменитого будинку. «Давайте зробимо надбудову над консерваторією, вона стоїть з 1895 року», - каже відомий архітектор Георгій Духовичний. З ним згоден екс-головний архітектор Микола Жаріков: «Я в шоці від думки про добудову будівлі профспілок. Це ж наша історія! ». «Ця будівля не прикрашає площу. Якби тут зробили не 22-поверхового монстра, а 5-поверховий готель з ліпниною, схожий на «Лейпциг» на Володимирській, - це було б прикрасою Хрещатика і Майдану», - говорить житель сусідньої вулиці Костьольної Григорій Гдаль.

 
Коментарі (0)