ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаНа навчання роздільному збору сміття в Сумах не пошкодують 100 тис. гривень

На навчання роздільному збору сміття в Сумах не пошкодують 100 тис. гривень

У Сумах вводиться в експлуатацію друга черга полігону для твердих побутових відходів, розташованого на території Краснопільського району. За словами директора КП «Сумижитлокомсервіс» Сергія Котляренка, полігон використовується з 2006 року і давно потребує розширення. За рік обласний цен

У Сумах вводиться в експлуатацію друга черга полігону для твердих побутових відходів, розташованого на території Краснопільського району.

За словами директора КП «Сумижитлокомсервіс» Сергія Котляренка, полігон використовується з 2006 року і давно потребує розширення. За рік обласний центр накопичує близько 80-90 тис. тонн комунальних відходів, які необхідно захоронити. Спосіб зменшити їх об'єм і, тим самим, збільшити термін експлуатації полігону, - використовувати можливості комплексного управління відходами. А саме – шляхом вилучення із загальної маси ТПВ ресурсної складової. Мова йде про папір, пластик, скло, деревину – все те, що може бути використане як сировина для вторинної переробки.

Нещодавно в Сумах створено комісію з організації роздільного збору ТПВ – цьому питанню на державному рівні приділяється особлива увага. У перспективі планується розробка окремої міської програми, що передбачає ряд заходів в даному напрямку.

Роздільний збір сміття в Сумах практикується не перший рік. Багато жителів міста вже звикли викидати пластикові пляшки окремо від решти побутового сміття – у спеціально встановлені контейнери-сітки. Однак, цього недостатньо. Слідом за іншими європейськими країнами, Україна впроваджує більш «прискіпливий» поділ ТПВ: на пластик, скло, папір, лампи, батарейки і т.д. У першу чергу для цього, за словами С.Котляренка, слід встановити відповідні контейнери.

Не менш важливим є і долучення населення до культури утилізації побутових відходів. За інформацією відділу екології та енергозбереження Сумської міськради, з міського фонду охорони навколишнього середовища виділено 100 тис. гривень для проведення заходів з метою популяризації основних правил роздільного збору сміття. Зокрема, передбачено виготовлення та розповсюдження друкованих матеріалів відповідного змісту: кольорових буклетів для дітей, посібників для школярів і т.д.

Джерело – «Сумиінфо»

 
Коментарі (0)