ГоловнаНовини ЖКГНа підтримку ОСББ та ЖБК Харків не пошкодував 6 мільйонів гривень

На підтримку ОСББ та ЖБК Харків не пошкодував 6 мільйонів гривень

На підтримку житлових, житлово-будівельних кооперативів та об'єднань співвласників багатоквартирних будинків у поточному році з міського бюджету Харкова виділено 6 млн грн.Про це 11 серпня повідомив начальник відділу з контролю за діяльністю житлових кооперативів та ОСББ Департаменту житлового госпо

На підтримку житлових, житлово-будівельних кооперативів та об'єднань співвласників багатоквартирних будинків у поточному році з міського бюджету Харкова виділено 6 млн грн.

Про це 11 серпня повідомив начальник відділу з контролю за діяльністю житлових кооперативів та ОСББ Департаменту житлового господарства Харківської міської ради Олександр Біляцький, інформує прес-служба Харківської міськради.

Керівник профільного відділу зазначив, що гроші виділено згідно з міською програмою підтримки ЖК, ЖБК, ОСББ, і порівняно з минулим роком ці кошти збільшилися майже вдвічі.

«Ми постійно допомагаємо об'єднанням багатоквартирних будинків і кооперативам. Ми сприяємо встановленню дитячих майданчиків, ремонту інженерних внутрішньобудинкових мереж, зокрема, водовідведення, водопостачання і теплопостачання, після чого наші комунальні підприємства проводять їх огляд і дають дозвіл на їх експлуатацію. Однак більшу частину коштів цього року направлено на капітальний ремонт покрівель», - зазначив О.Біляцький.

Він повідомив, що цього року міськвиконком допоміг з капітальним ремонтом дахів 40 будинків. До кінця року планується відремонтувати ще 15. Також, згідно з міською програмою, на озеленення територій та знесення дерев з міськбюджету виділено 500 тис. грн. Тому тепер проблем з аварійними деревами немає. Роботи, за заявами кооперативів, виконуються регулярно і вчасно.

Окрім цього О.Біляцький зазначив, що при ремонті покрівлі або внутрішньобудинкових мереж 80% від вартості робіт оплачується з міськбюджету, 20% - за гроші ЖК, ЖБК, ОСББ.

«20% від вартості ремонту кооператив може оплачувати або зі свого поточного рахунку, або через цільовий збір з мешканців будинку. Усе інше оплачує місто. Це дуже зручна для ОСББ схема. І проблем з оплатою, як правило, не виникає, - підкреслив він. - Ми давно намагаємося привернути увагу жителів нашого міста до переваг створення ЖК і ОСББ і пояснити, що, створюючи кооперативи та об'єднання, люди мають право самі формувати тарифи на оплату послуг ЖКГ, вони стають господарями свого під'їзду, будинку та прибудинкової території. Але головне – у них з'являється можливість модернізувати свій будинок і впливати на якість отримуваних послуг».

Усього на сьогодні в Харкові створено близько 800 ЖК, ЖБК і ОСББ, більшість – у Московському і Київському районах міста.

 
Коментарі (0)