ГоловнаПублікаціїЕлектроенергетикаНа що потрібно звернути увагу при виборі LED-ламп

На що потрібно звернути увагу при виборі LED-ламп

Основною перевагою LED-ламп є їхня економічність і практичність. Вони споживають до 10 разів менше електроенергії, ніж звичайні лампи розжарювання та слугують до 11 років без заміни.
Через пошкодження об’єктів енергетичної інфраструктури, яких ціленаправлено завдає пришиблений сусід, в Україні продовжують відбуватись обмеження електропостачання задля балансування енергосистеми. 
 
У зв’язку з цим, українці деякий час в добі не мають електроенергії у своїх домівках. 
 
Відповідно, коли електропостачання відновлюється, навантаження на енергосистему різко зростає. Це пов’язано зі зрозумілим бажанням встигнути зробити все те, чого не вдалось зробити через відсутність електроенергії. Таким чином, хоч і електроенергії якийсь час немає, а споживання залишається досить значним.
 
Розумне споживання – це спосіб зменшити витрати українців на електроенергію, а також допомога енергетикам, адже тоді навантаження на енергосистему буде меншим. Як у цьому питанні може допомогти заміна ламп та на що звертати увагу при їх виборі, розповідає YASNO.
 
Існує багато способів, які дозволяють зменшити споживання, наприклад:  
 
• замінити лампи розжарювання на LED
 
• використовувати побутову техніку класу енергоефективності А+ та вище
 
• вимикати освітлення у кімнатах, де нікого немає
 
• змістити роботу енергоємних приладів на нічний час 
 
• встановити багатозонний лічильник
 
• не залишати прилади ввімкненими у розетку, якщо вони не використовуються
 
• встановили бойлер на мінімально прийнятний рівень підігріву води та ін.
 
Дотримуючись простих правил дійсно можна відчутно зменшити споживання електроенергії.
 
Розглянемо один з кроків – заміна ламп розжарювання на LED. Основною перевагою LED-ламп є їхня економічність і практичність. Вони споживають до 10 разів менше електроенергії, ніж звичайні лампи розжарювання та слугують до 11 років без заміни. Вони забезпечують більш приємне та безпечне для зору освітлення та не шкодять атмосфері. Економія на освітленні приміщення може сягати понад 80%.
 
При виборі LED-ламп варто звернути увагу на:  
 
• Тип цоколю – залежить від того, в який патрон світильника ви будете встановлювати лампу. Традиційними побутовими цоколями вважаються Е14 (діаметр 14 мм) та Е27 (діаметр 27 мм).
 
• Світловий потік – вимірюється у Люменах (Лм, lm) та визначає кількість світла, що випромінюється лампою. Чим більше цей показник, тим вище рівень освітленості в приміщенні.
 
• Колірна температура – цей параметр впливає на комфорт та затишок у кімнаті. LED-лампи з теплим світлом мають температуру 3000К, нейтрально-білим – 4000-4100К, холодним – 5000К та вище.
 
• Термін експлуатації – обирайте відомі та перевірені бренди. Вони гарантують надійність ламп та довгий термін експлуатації. 
 
• Кількість ламп – аби відчути суттєву економію, встановіть LED-лампи в усій оселі. 
 
• Функціональність – зверніть увагу на сучасні лампи з інноваційними функціями. Наприклад, розумне освітлення може мати опцію управління голосом та дистанційного керування зі смартфону через мобільний додаток.
 
Нагадаємо, Кабінет Міністрів Україні на черговому засіданні затвердив програму для населення по обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи. Про це йдеться у постанові «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням», яку було прийнято 10 січня 2023 року.
 
Згідно з постановою,  українці матимуть змогу обміняти п’ять ламп розжарювання на п’ять світлодіодних (LED) ламп. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься за рахунок коштів ЄС.
 
Механізм обміну буде наступним:
 
- Для цього потрібно бути громадянином України віком від 18 років, мати паспорт, РНОКПП та лампи розжарювання для обміну.
 
- Механізм програми передбачає, що людина приносить 5 ламп розжарювання у відділення Укрпошти та проводить там їх обмін на нові енергозберігаючі.
 
- Обмін буде відбуватись у два способи - з попереднім замовленням і без нього. Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок Дія, то вони гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях Укрпошти п’ять робочих днів після отримання підтвердження на телефон. Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їх наявності.
 
- Якщо людина не має можливості замовити лампи через застосунок Дія, то вона має прийти до відділення Укрпошти з паспортом, РНОКПП та лампами розжарювання. За наявності вільних LED ламп буде здійснено обмін.
 
- При оформленні заявки через застосунок Дія треба буде обрати відділення і вказати необхідну інформацію.
 
- За деякий час після подачі заявки людині автоматично на телефон надходить повідомлення з мобільного застосунку Дія про можливість отримання світлодіодних ламп в обраному відділенні поштового зв’язку АТ “Укрпошта”, отримання ламп здійснюється за номером такої заявки.
 
- Якщо людина не забрала замовлення впродовж 5 робочих днів, воно анулюється.
 
- При обміні в Укрпошті фіксують паспортні дані людини, другий раз вона провести обмін не зможе.
 
- Обмін проводиться виключно на справні лампи розжарювання.

- Якщо людина вдома виявить, що одна чи декілька ламп не працюють, то в неї буде можливість обміняти їх у відділенні Укрпошти на нові. Такий обмін можна здійснити один раз, повертати несправні лампи потрібно у пакуванні від виробника. 

 
Коментарі (0)