ГоловнаНовини ЖКГНадзвичайні подіїНа Житомирщині повінь загрожує чотирьом тисячам будинків

На Житомирщині повінь загрожує чотирьом тисячам будинків

Проблемними в області залишаються Житомирська і Малинська дамби

Попри оптимістичні заяви Укргідрометцентру та МНС щодо малої ймовірності сильних паводків, влада Житомирської області готується до можливих випробувань. На території області протікає 221 річка довжиною понад 10 км, 2800 струмків, 54 водосховища, які мають 186 млн куб. м води. Місця традиційних підтоплень визначені, до зон ризику потрапляють від 3,5 до 4 тис. будинків.

Про це «У.К.» повідомили у прес-службі Житомирської ОДА.

Як зазначається у повідомленні, 24 лютого в малій залі облдержадміністрації відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, одним із питань розгляду якого була готовність відповідальних структур області до пропуску льодоходу, повені та паводків.

Перший заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко провів засідання, на початку якого заявив: «Незважаючи, на прогнози гідрометеоцентру, які свідчать, що надзвичайних повеней на Житомирщині не буде, ми вживаємо заходів, щоб їх справді не було. Розроблено повний план дій на території області та спільно з Рівненською, Хмельницькою, Тернопільською, Київською областями у місцях, де міжобласні річки сполучаються».

Проблемними в області залишаються Житомирська і Малинська дамби. Щодо першої, зауважив перший заступник голови облдержадміністрації, Сергій Рижук під час робочої поїздки до Житомирщини Миколи Азарова мав із очільником уряду ділову розмову. Найближчим часом буде прийняте рішення.

Заступник начальника обласного управління водних ресурсів Валентин Молодецький відзначив, що цього року, який часто порівнюють із 2006-м за температурними показниками й кількістю опадів, рівень поверхневих вод буде навіть вищим. До таких висновків працівники управління водних ресурсів прийшли внаслідок підрахунків: беручи до уваги площу області та наявний ще 40-сантиметровий покрив снігу, танення спричинить раптовий стік річної норми вод. «Частину з них відведе річкова мережа, але заспокоювати себе не потрібно – розвиток подій може бути різним, – зазначив Валентин Молодецький. – Важливу роль у водовідведенні відіграють меліоративні системи. В області пролягають 13 тисяч кілометрів каналів, 7 тисяч із яких – на балансі водогосподарських організацій, також є 13 тисяч гідротехнічних споруд, 66 % їх перебувають у державній власності».

Учасники засідання прийняли рішення: обласне управління водних ресурсів має надавати управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації та управлінню МНС щоденні звіти про стан водних ресурсів, рівні води у річках тощо. Керівники зазначених управлінь мають особисто відвідати проблемні райони області для ознайомлення з готовністю до попереджувальних дій.

 

Ольга Гальчинська

 
Коментарі (0)