ГоловнаПублікаціїЗаконодавствоМетодика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг

Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг

Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг. Мешканці повинні сплачувати за весь об’єм води, яку спожив їх будинок.
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018 №315 затверджено Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг.
 
Таким чином, будуть змінені принципи нарахування за спожиті послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
 
Ця Методика була розроблена Мінрегіоном на виконання закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та нового закону №2189 «Про ЖКП», який вступає в дію з 01 травня 2019 року.
 
Серед основних принципів, що застосовує Методика, - принцип визначення та розподілу небалансу -  різниці між обсягом холодної води. виміряним загальнобудинковим лічильником, та сумарним обсягом спожитої холодної води за показниками квартирних лічильників:
  • для будинків, де усі приміщення оснащені лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між усіма споживачами пропорційно до обсягу споживання.
  • для будинків, де частина приміщень не оснащена лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між споживачами, які не мають лічильників, пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються послугами.
Для кожного будинку Методикою встановлюється свій розрахунковий період, на кінцеву дату якого проводиться зняття показників комерційного (загальнобудинкового) вузла обліку та здійснюється розподіл між споживачами.
 
Додамо, прийнята Методика стосується не тільки послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, а також:
  • встановлює порядок визначення обсягів спожитої у будівлі теплової енергії на опалення житлових та нежитлових приміщень, які є самостійними об'єктами нерухомого майна, опалення місць загального користування, гаряче водопостачання, забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання; 
  • обсягів холодної, гарячої води, витраченої на загальнобудинкові потреби; обсягів холодної та гарячої води, спожитої споживачами, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку; 
  • порядок розподілу обсягів спожитих комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання; 
  • визначає вимоги до приладів-розподілювачів теплової енергії; 
  • поправкові коефіцієнти для розподілу обсягу спожитої теплової енергії між окремими споживачами у будівлях, оснащених вузлами комерційного обліку теплової енергії та/або гарячої, та/або холодної води, де налічуються два та більше споживачів. 

 

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
18 Лютого 2019 p. 21:56
Якщо ви встановите у своїй квартирі індивідуальний лічильник газу, то ваша квартира перетвориться у прохідний двір для різноманітних посадовців псевдогазових служб. Вони будуть приходити зненацька і у самий непідходящий час, і не дуже покладаючись на дверний дзвінок, будуть з усієї сили рвати і викручувати дверну ручку та/або бити у двері. Крім нервів, дверні замки і ручки вони вам точно попсують - як мінімум.--------------------------------------------------------------------Отже, зробіть вибір: загальнобудинковий лічильник газу і об"єктивність нарахувань або індивідуальний лічильник та безкінечні шахрайства і обмани, помножені на постійні візити всіляких контролерів.