ГоловнаНовини ЖКГГазопостачання«Нафтогаз» має намір стягнути з «Газпрому» втрати через дорогий газ

«Нафтогаз» має намір стягнути з «Газпрому» втрати через дорогий газ

НАК "Нафтогаз України" оцінює збитки від невиконання "Газпромом" контракту на поставку природного газу в сотні мільйонів доларів

НАК "Нафтогаз України" оцінює збитки від невиконання "Газпромом" контракту на поставку природного газу в сотні мільйонів доларів, які компанія має намір відшкодувати в рамках раніше поданого позову до Стокгольмського арбітражу.

"Мова йде про сотні мільйонів доларів. Це з березня 2018 року по кінець 2019 го. Завжди коли ми купували газ дорожче, ніж повинні були б купувати за контрактом, ми переплачували і, відповідно, будемо вимагати компенсацію на всі ці переплати", - сказав він журналістам в Києві в середу.

В кінці грудня 2017 року Стокгольмський арбітраж переглянув формулу ціноутворення в контракті між "Нафтогазом" і "Газпромом". За рішенням арбітражу ціна газу для НАК дорівнює ціні газу на хабі в Німеччині, тоді як раніше вона залежала від цін на газойль і мазут.

У той же час "Газпром" 1 березня 2018 року відмовився відновити поставки газу в Україну, повернувши внесений "Нафтогазом" авансовий платіж $ 127,624 млн, порушивши контрактні зобов'язання. Такі дії з боку "Газпрому" також унеможливили виконання НАК рішення трибуналу щодо закупівлі мінімальних річних контрактних обсягів газу.

Тим часом російський "Газпром" в 2019 році вніс на рахунок Високого суду правосуддя Англії і Уельсу забезпечувальні платежі в загальному розмірі 345 млн доларів в рамках провадження у справі про визнання і приведення у виконання рішення Стокгольмського арбітражу за позовом "Нафтогазу України".

Нагадаємо, при цьому "Нафтогаз України" в міжнародних судах також вимагає перегляду тарифу на транзит і компенсацію від "Газпрому" в розмірі 11-14 млрд доларів. Остаточне рішення у цій справі очікують до кінця 2021 року.

 

 
Коментарі (0)