ГоловнаНовини ЖКГОпалювальний сезон 2022-2023Нафтогаз просить у партнерів кошти на підготовку до опалювального сезону

Нафтогаз просить у партнерів кошти на підготовку до опалювального сезону

Кабмін доручив НАК "Нафтогаз Україна" накопичити до опалювального сезону 19 млн кубометрів газу, на це необхідно 8 млрд доларів.
Кабмін доручив НАК "Нафтогаз Україна" накопичити до опалювального сезону 19 млн кубометрів газу, на це необхідно 8 млрд доларів.
 
Про це розповів виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко на пресконференції, повідомляє пресслужба компанії.
 
“У нас немає проблеми імпортувати газ. Проблема, або складність полягає в тому, що для цього потрібні величезні кошти. Зараз газ коштує на ринку 1,5 тис. доларів. Для того, щоб створити великий запас газу, імпортувати 19 млрд кубів газу до початку опалювального сезону — це означає, що потрібно додатково імпортувати 5,8 млрд кубів газу. На це потрібно витратити 8 млрд доларів. Це величезні кошти для України”, — розповів Вітренко.
 
Зі слів очільника Нафтогазу, компанія веде перемовини з міжнародними партнерами про те, наскільки вони можуть допомогти з грошима або газом.
 
Вітренко розповів, що він особисто у Сполучених Штатах давав свідчення в Конгресі, про те, що Україні потрібно накопичити до опалювального сезону 19 млн кубометрів газу.
 
“Я просив відповідно, щоб уряд США долучився до допомоги Україні щодо фінансування закупівлі цих обсягів газу... До 8 млрд доларів потрібно Україні для фінансування закупівель природного газу — це звучало в США”, — зазначив він.
 
Топ-менеджер уточнив, що перемовини ведуться й з іншими партнерами України.
 
Відповідаючи на питання журналістів, він зауважив, що американський ленд-ліз під час світової війни працював не лише щодо зброї, але й енергетики.
 

"По аналогії ми сказали, що один з варіантів може бути, якщо уряд США просто надасть нам природний газ… Ми можемо говорити про те, що повернемо ці обсяги газу, наприклад, за два роки", - резюмував Вітренко. 

 
Коментарі (0)