ГоловнаВибір редакціїАльтернативна енергетикаНайкращі міста України: секрети успіху місцевої влади

Найкращі міста України: секрети успіху місцевої влади

Загалом, цього року до участі в конкурсі допустили 68 міст, сіл і селищ України. Залежно від кількості населення переможців визначали у шести номінаціях. У першій категорії (понад 500 тис. жителів) переможцями стали Київ та Харків. У другій (від 150 до 500 тис. мешканців) – Вінниця та Івано-Фр

Загалом, цього року до участі в конкурсі допустили 68 міст, сіл і селищ України. Залежно від кількості населення переможців визначали у шести номінаціях.

У першій категорії (понад 500 тис. жителів) переможцями стали Київ та Харків.

У другій (від 150 до 500 тис. мешканців) – Вінниця та Івано-Франківськ.

У третій (від 50 до 150 тис. мешканців) – Енергодар (Запорізька обл.), Іллічівськ (Одеська обл.).

Найкращими у четвертій категорії (міста до 50 тис. жителів визначено два міста – Славутич (Київська обл.) та Монастирськ (Тернопільська обл.).

Конкурс бере свій початок у 1999 році і спочатку він охоплював лише міста, однак у 2003 році до участі були запрошені селища й села. Цього року серед найбільш доглянутих і чистих селищ фахівці відзначили Решетилівку (Полтавська обл.) та Чорнобаївку (Черкаська обл.), серед сіл - Петропавлівську Борщагівку Києво-Святошинського району Київщини та Гнилиці Підвилочиського району Тернопільщини.

Проте цього року в Кабміні обмежилися символічними подарунками – кубками і дипломами. Комунальники цього року не отримають ані грошових премій, ані призів у вигляді побутової техніки. Нагадаємо, що найчастіше звання переможця виборював Київ. Починаючи з 2003 року столиця святкує перемогу вже вп’яте. Однак тричі за цей час перемогу «мати міст Руських» ділила з Донецьком, а вже цього року – з Харковом.

За словами Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолія Близнюка, міністерство подбає про те, щоб наступного року вивести конкурс на новий рівень. Профільне міністерство пропонуватиме передбачити у держбюджеті на 2012 рік кошти в сумі 2 млн грн для нагородження переможців всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку».

«Ми повинні не зупинятися на досягнутому і працювати, щоб кожний населений пункт країни міг достойно представляти себе на конкурсі» - зазначає А.Близнюк.

ІА «Україна Комунальна» дізнавалося у керівництва міст-призерів про успішні методи наведення порядку й чистоти та цілі на майбутнє.

Зразковий благоустрій-2011: Вінниця ремонтує дороги, Славутич – ліквідує ЖЕКи, Іллічівськ – справляється без ОСББ

Володимир Кістіон, перший заступник міського голови Вінниці:

Звичайно нам приємно, що Вінниця стала одним з найбільш впорядкованих міст України. Я вважаю, що це досить об’єктивна відзнака. Оскільки, протягом останніх років, починаючи з 2005-го у місті робиться досить багато, особливо в плані благоустрою. Здійснюється досить потужна робота в напрямку реконструкції шляхів. За цей час відновлено кілька десятків тисяч квадратних кілометрів доріг.

У 2010 році ми здійснили благоустрій території скверу Козицького, скверу по вул.Пирогова та багатьох інших місць відпочинку жителів міста, зокрема й озер.

У місті практично завершена програма встановлення зовнішнього освітлення. На сьогодні у нас оснащені засобами освітлення не тільки центр, а й віддалені куточки.

Плани на майбутнє у нас теж досить амбітні. Насамперед, міська влада має на меті продовжити ремонт доріг і впорядкувати не лише головні дороги, а шляхове покриття невеличких вулиць на території околиць.

Незабаром планується здійснити реконструкцію скверу ім.Космонавтів, зробити трамвайну колію по вул.Кірова.

Однак значною проблемою залишається питання фінансування цих робіт. Але ми активно працюємо у цьому напрямку, максимально прикладаючи зусиль до збільшення дохідної частини міського бюджету. Лише за умови збільшення обсягів фінансування, ми можемо розраховувати на вчасне виконання ремонтних робіт.

Володимир Удовиченко, міський голова Славутича (Київська область):

Одним із переможців серед міст четвертої категорії стало місто Славутич, що на Київщині.

Нам дуже тяжко щороку підтримувати належний статус і рівень благоустрою. Однак це нам поки що вдається. Я хотів би підкреслити, що у місті створено якісно нову систему комунальних відносин, яка успішно працює вже десятий рік. І з кожним роком адміністративних заходів для наведення порядку ми застосовуємо все менше і менше. Тож я хочу подякувати працівникам міського комунального господарства за сумлінну роботу.

На сьогодні ми створили житлово-комунальний центр як своєрідну службу єдиного замовника з єдиним розрахунковим центром. Це комунальне підприємство, засновником якого є міська рада. Простіше кажучи, діє схема «місто-ОСББ».

За ці роки ми повністю відмовилися від ЖЕКів, як таких. Це сучасна форма організації і використання ринкової економіки, створення конкурентного середовища. Ми розділили місто на окремі квартали (загалом у Славутичі 108 багатоповерхових будинків, де мешкає 24 тис. населення) та оголосили конкурс для підприємств на їх обслуговування. Крім того, різні компанії у нас окремо займаються впорядкуванням загальноміської території, вивезенням сміття, сортуванням і утилізацією побутових відходів. А головне у нас є конкуренція між компаніями і славутичани мають право обрати ту чи іншу фірму.

Ми також провели ряд внутрішніх конкурсів з благоустрою – на кращий під’їзд, кращий двір, кращий благоустрій серед підприємств тощо.

Зараз місто активно проводить утеплення будинків напередодні зими. Завдяки програмі утеплення будинків місто за 10 років удвічі скоротило споживання газу. І зараз завершується обладнання котелень для переходу на пічне паливо, яке є значно економічнішим. Влітку ми плануємо перейти на торф’яне паливо. Наступного року Славутич готується відзначити 25-річчя.

Лариса Пічахчі, заступник міського голови Іллічівська (Одеська обл):  

Починаючи з 2007 року місто Іллічівськ на цьому конкурсі займає у своїй категорії лише перше місце. Усі показники, за якими оцінюють місто завжди на високому рівні. Це стосується і капітального ремонту житла, і заміни ліфтів, і реконструкції мереж. Мінімум чотири рази на рік у нас проводяться загальноміські суботники – двічі восени і двічі навесні.

Політика міськради і виконкому міськради одним із основних пріоритетів визначила житлово-комунальне господарство. Оскільки зрозумілим є те, наскільки це важливо для усього населення. Але найголовнішим нашим здобутком є тісна співпраця населення та міської ради в плані підтримки належного благоустрою.

Десять разів місто займало призові місця в рамках всеукраїнського конкурсу на найкращий благоустрій серед українських міст.

У місті 245 багатоквартирних будинків, серед яких переважна більшість – комунальної власності. ОСББ були створені лише у новобудовах. Яскравим показником нашої діяльності є той факт, що з комунального житлового фонду населення виходити не бажає. Якість обслуговування – висока, скарг – практично немає.

Однак і без проблем вистачає. Насамперед, це компенсація різниці в тарифах у секторі теплопостачання. Однак, я гадаю, що ця проблема характерна не лише для Іллічівска, а для усієї України. У зв’язку з цим ми маємо значні борги за газ. Дається взнаки і невиконання програми оснащення будинків засобами теплового обліку.

Грамотна Юлія спеціально для ІА «Україна Комунальна».

 
Коментарі (0)