ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаНасалик: Україна не закуповує вугілля із зони АТО за ціною Ротердам плюс

Насалик: Україна не закуповує вугілля із зони АТО за ціною Ротердам плюс

Україна не закуповує антрацитове вугілля із зони АТО за ціною, що утворюється за формулою Ротердам + транспортування.

Україна не закуповує антрацитове вугілля із зони АТО за ціною, що утворюється за формулою Ротердам + транспортування. У січні ціна діючих поставок становила 1730 грн за тис. тонн, що на 1,1 тис. менше за ціну Ротердам +.

Про це на прес-конференції заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, йдеться у повідомленні Укрінформу.

«Заяви про те, що вугілля із зони АТО надходить за ціною Ротердам+, не відповідає дійсності. У жовтні різниця між Ротердам+ та ціною, що діє, становила 1,5 тис. грн, у листопаді - 1,6 тис. грн, а в січні, після підвищення ціни на вугілля до 1730 грн за тис. тонн, різниця становить 1,1 тис. Грн», - сказав міністр.

Таким чином, за словами Насалика, Україна зекономила 15 млрд грн на закупівлях вугілля. Водночас, за його оцінкою, ціна  1730 грн за тис. тонн не покриває витрат шахт на видобуток.

«Тому в бюджеті було передбачено 850 млн грн на компенсацію різниці собівартості» - зазначиа Насалик.

Він підкреслив, що переміщення вугілля із зони АТО контролюють Державна фіскальна служба, Держприкордонслужба, митники та СБУ.

«Також усі 50 тис. шахтарів, які працюють на шахтах на непідконтрольній території, зареєстровані на території України, їх трудові книжки знаходяться на території України, оплата їх праці відбувається на території України», - наголосив Насалик.

Він відзначив, що, якщо Україна відмовиться від вугілля із зони АТО, вона буде змушена закуповувати цей ресурс на зовнішніх ринках.

«Це означатиме подорожчання на 30-40%. Крім того, постраждають 50 тис. шахтарів. Якщо забрати у них можливість забезпечувати свої сім'ї, працюючи на надрах України, куди вони підуть?», - додав міністр.

 

 
Коментарі (0)