ГоловнаНовини ЖКГНасосну станцію «Нивки» замінять самопливним колектором

Насосну станцію «Нивки» замінять самопливним колектором

Столична вулиця Стеценко від станції метро «Сирець» до вулиці Туполєва місцями наполовину перекрита зеленими парканами, за якими можна побачити глибокі шахти. Тут корпорація «Київпідземшляхбуд» веде прокладку каналізаційного колектора. Самопливний колектор будується для ліквідації насосної станції «

Столична вулиця Стеценко від станції метро «Сирець» до вулиці Туполєва місцями наполовину перекрита зеленими парканами, за якими можна побачити глибокі шахти. Тут корпорація «Київпідземшляхбуд» веде прокладку каналізаційного колектора. Самопливний колектор будується для ліквідації насосної станції «Нивки». Таким чином корпорація включилася в боротьбу за енергозбереження, оскільки з пуском колектора потреба в роботі насосів, що поглинають величезну кількість електроенергії, відпаде.

«Колектор протяжністю 3,115 км почали будувати в 2010 році і за планом завершимо його у 2012-му, - розповів Kievpress начальник ділянки корпорації «Київпідземшляхбуд» Григорій Калугін. - На сьогодні прохідницький щит пройшов вже 1,2 км. Діаметр колектора 1200 мм, він виконаний з залізобетонних труб, захищених всередині пластиком, щоб бетон не роз'їдався агресивними стічними парами. Термін служби такого колектора – більше 50 років.

Проходка тунелю ведеться щитом німецького виробництва. Залежно від ґрунту швидкість проходки э різною. У пісках щит може за 8 годин пройти до 24 метрів, а у важких ґрунтах, як на вулиці Стеценка, де глина, щит проходить за зміну до 15 метрів».

Це не єдиний колектор, який прокладає корпорація «Київпідземшляхбуд». Кореспондент побував і на будівництві Смородинського колектора. Його загальна протяжність – 4,8 км від вулиці Фрунзе, де він врізається в головний міський колектор, до Мостицької. Це дозволить каналізаційній насосній станції «Оболонь» приймати стоки з Виноградаря, Нивок, мікрорайону вздовж О.Теліги, з Вишгорода та Пущі-Водиці. Як розповів головний інженер управління будівництва тунелів корпорації Микола Вердицький, будівництво ведеться у складних умовах важких ґрунтів і пливунів на глибині від 17 до 65 метрів. Здачу колектора в експлуатацію заплановано на 2014 рік.

Джерело – Kievpress

 
Коментарі (0)