ГоловнаГоловнеТарифи ЖКГНеобґрунтоване підвищення тарифів на ЖКГ контролюватиме Генпрокуратура

Необґрунтоване підвищення тарифів на ЖКГ контролюватиме Генпрокуратура

У випадках, де має місце необґрунтоване підвищення тарифів ЖКГ «матеріали передати негайно до правоохоронних і контрольних органів»

Прем’єр-міністр України Микола Азаров у своєму вступному слові перед початком засідання уряду звернувся до заступника Генерального прокурора Віктора Замфірова із проханням, аби прокуратура взяла на контроль питання необґрунтованого підвищення тарифів  ЖКГ.

Прем’єр зазначив, що на сьогоднішньому засіданні уряду буде заслухано звіт міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолія Близнюка щодо виконання доручення щодо скасування необґрунтовано підвищених комунальних тарифів.

За словами прем’єра, у Херсоні, Полтаві, Чернігові та інших містах місцева влада таке рішення про скасування підвищення тарифів ЖКГ вже прийняла. Цю роботу потрібно здійснювати й надалі, оскільки люди з інших міст присилають повідомлення про підвищення тарифів.

«Понад 300 звернень про захист від комунального здирництва прийшло на мою сторінку у Фейсбуці лише за кілька днів. І ці звернення передані вам (сказав М.Азаров, звертаючись до А.Близнюка). Ретельно розберіться, вникніть буквально в кожне», – сказав прем’єр.

Він також наголосив на тому, що після реформи тарифоутворення люди не розуміють, як нараховуються тарифи, і не бачать обґрунтування підвищення тарифів.

«І тому не довіряють тому, що змушені оплачувати зі своїх кишень… Загалом, стало очевидно, що в окремих містах місцева влада продовжує маніпулювати завищеними нормативами споживання, завищеними показниками втрат мереж, нарахованими, але не виконаними роботами, підвищеними тарифами тощо. Тобто, здирають з людей плату за власну безгосподарність. Навіть більше, вдаючись до підвищення тарифів, місцева влада навіть не дбає про поліпшення якості послуг ЖКГ», – сказав М.Азаров.

Він також звернувся до А.Близнюка з тим, аби у випадках необґрунтованого підвищення тарифів ЖКГ «матеріали передати негайно до правоохоронних і контрольних органів».

«А заступника Генерального прокурора В.Замфірова, який бере участь у нашому засіданні, прошу взяти це питання на особливий контроль. Включитися в це питання мають також національна комісія регулювання ринку комунальних послуг, антимонопольний комітет і новостворене агентство з цінової політики», – додав М.Азаров.

Джерело - УНН

 
Коментарі (1)
Анна
23 Лютого 2012 p. 19:02
В місті Кіровограді тарифи на житлово-комунальне господарство підвищено майже на 50% згідно проведених громадських слуханью.Але до цього часу тариф ,який до даного часу існував - використовувався на виплату заробітної плати робітникам ЖЕКів.На запит мешканців будинків по ремонту покрівлі,заміни труб по підвалах і стояках коштів немає.Так для чого було підвищення тарифів,якщо кошти використовуються не за призначенням,а на придбання офісної оргтехніки,підвищення заробітноі платні,ремонту контори,тощо.Я,як один з мешканців будинків пропоную:скоротити штат адміністрації КРЕПів та бухгалтерії ,так як за наявності дорогої компьютерної оргтехніки кількість виконаної роботи на одного працівника суттєво зменьшилася,тому проводити оплату такій кількості працівників контор вважаю економічно не вигідним!Це перше.По-друге:адміністрація КРЕПів повинна мати вищу освіту.По-третє:ремонт адміністративного корпусу та купівлі автотранспорту проводити за згодою мешканців будинків.По-четверте:кожен рік робити звіт про придбання майна за рахунок мешканців у співвідношенні з виконаними роботами по будинкам.По-п"яте:створювати протокольні коміссії по будинках для приняття виконаних ремонтних робіт працівниками ЖЕКу(щоб кожен мешканець міг приймати участь у життєдіяльності будинку). Кошти,оплочені мешканцями за послуги які були затверджені ВИКОНАВЧИМ КОМІТЕТОМ КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ ВЛАДИ,та були невикористані до даного часу - необхідно використати згідно затверджених витрат.