ГоловнаКолонкиАльтернативна енергетикаНевдача «Газпрому» може допомогти Україні знизити ціну на газ

Невдача «Газпрому» може допомогти Україні знизити ціну на газ

За наявною інформацією, Китай готовий був платити за російський газ не більше $250 тис. За 1 тис. куб. м., в той час, як Росія наполягає на ціні в $350 за 1 тис. куб. метрів. Подібна розбіжність в поглядах завадила Москві та Пекіну домовитися, що в результаті може допомогти знизити ціну на газ на єв

За наявною інформацією, Китай готовий був платити за російський газ не більше $250 тис. За 1 тис. куб. м., в той час, як Росія наполягає на ціні в $350 за 1 тис. куб. метрів. Подібна розбіжність в поглядах завадила Москві та Пекіну домовитися, що в результаті може допомогти знизити ціну на газ на європейському ринку.

Китай веде ефективну енергетичну політику, тому на них важко здійснювати тиск. Піднебесна є одним з найбільших інвесторів в світі у відновлювальну енергетику – в 2010 р. об’єм інвестицій в цю галузь економіки перевищив $54 млрд., і вони зайняли перше місце в світі по цьому показнику. Крім того, Китай побудував газогони з Туркменії та Мьянми, а також термінали по прийому скрапленого газу з Австралії і Близького Сходу, що значно знижує потребу в російському газі.

В цих умовах перемовини Росії та Китаю можуть тривати ще декілька років, а значить у європейських споживачів, і України в тому числі, є шанс домогтися перегляду формули ціни на газ.

На цьому фоні прогноз голови правління РАО «Газпром» Олексія Міллера про зростання цін на газ до кінця 2011 р. до $500 за 1 тис. куб. м. виглядає як спроба зіграти на випередження, за принципом «давайте залишимо все, як є, інакше ми ще більше підвищимо ціни.

В умовах, що склалися на енергетичному ринку Україна повинна брати на озброєння приклад Китаю і поступово відмовитися від російського газу на користь інших джерел.

Ми вже стали на шлях диверсифікації постачань енергоресурсів. Але дуже важливо довести цю справу до завершення, а саме – побудувати термінал по прийому скрапленого газу, перевести комунальну енергетику на альтернативні види палива, використати наш потенціал в сланцевому газі. В іншому випадку, нам будуть продовжувати «викручувати руки» на перемовинах, як це відбувається зараз.

Заступник керівника робочої групи національного проекту «Енергія природи», голова Української асоціації виробників альтернативного твердого палива Іван Надєїн.

 
Коментарі (0)