ГоловнаКолонкиНезаконні МАФи: боротьба чи показуха?

Незаконні МАФи: боротьба чи показуха?

Чому показовими? У спорті є таке поняття, як показові виступи – тобто ті, які проводяться поза турніром. Бо самі змагання уже відбулися, і їх результат відомий.Скидається на те, що публічна частина цієї «МАФіозної» боротьби має всі шанси стати горезвісним полюванням на відьом.На сьогодні близько т

Чому показовими? У спорті є таке поняття, як показові виступи – тобто ті, які проводяться поза турніром. Бо самі змагання уже відбулися, і їх результат відомий.

Скидається на те, що публічна частина цієї «МАФіозної» боротьби має всі шанси стати горезвісним полюванням на відьом.

На сьогодні близько третини кіосків у столиці стоять незаконно, тобто відповідної на те документації у них не знайдеться. Про це говорив і голова КМДА Олександр Попов, і його заступники, і начальник головного управління з питань контролю за благоустроєм Сергій Садовой. І всі погоджувалися, що їх потрібно прибрати, знести, але, загинаючи пальці, скаржилися на наявність цілого возу причин того, чому цей процес триватиме не один день чи місяць.

По-перше, демонтувати один павільйон дорого коштує – 6 тис. грн.

По-друге, полігонів або, як їх іще називають, «кладовищ для МАФів», катастрофічно не вистачає.

По-третє, поки один зносять, інший виростає, як гриб після рясного дощу.


Однак методи, які обрали в КМДА для боротьби з таким станом речей, не викликають ані захоплення, ані – тим більше – навіть розуміння.

«Битва» біля станції метро «Лісова» яскраво демонструє, що влада вирішила особливо не розбиратися і діяти хаотично, наскоком. У місті більше 12 тисяч одиниць малих архітектурних форм, якщо взяти третину – це 4 тисячі. Однак, виникає справедливе запитання: хтось же погоджував встановлення цих кіосків? Вони стоять там не перший рік, до них підведені усі необхідні комунікації, та й належать вони далеко не продавцям, з якими «героїчно» боролися представники правоохоронних органів. Усім відомо, що левова частка торговельних точок прямо чи опосередковано належать депутатам Київради або наближеним до них людям. І виходить, що починати слід із сесійної зали КМР, а не з ринку «Лісовий».

Запровадження пайової участі, яку активно рекламують в КМДА, також навряд чи сприятиме зменшенню «поголів'я» кіосків. Підприємців зроблять пайовиками, тобто вони будуть приречені додатково сплачуватиме кошти ще й до бюджету. І суми будуть не з мізерних, адже мінімальний пайовий внесок - 7,5 тисяч грн. Саме про це йдеться у відповідному рішенні Київради «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд (малих архітектурних форм) в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради» від 24 лютого цього року. Строк дії договору на пайову участь в утриманні об'єктів благоустрою становить 6 місяців. По закінченню його слід пролонгувати – і, відповідно, проплатити черговий пайовий внесок.

Напевне, найефективніший метод, який озвучили у міській адміністрації, підвищення штрафів як для фізичних, так і для юридичних осіб. Для останніх сума може зрости до 80 тис. грн. Однак чи зупинить це підприємця, який заробить за допомогою торгової точки набагато більше? Та й ініціатива ця заглухла ще на етапі прийняття відповідних документів депутатами різних рівнів.

Тому начебто масштабна кампанія з наведення ладу у питанні МАФів усе більше скидається на привід «провести» відповідні рішення і запровадити чергову статтю доходу. А кіоск, що стоїть на вулиці, законний чи не дуже – знову мало кого турбуватиме...

Грамотна Юлія спеціально для «України Комунальної»

 
Коментарі (0)