ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГНКРЕКП допоможе українським олігархам заробити до 24 мільярдів

НКРЕКП допоможе українським олігархам заробити до 24 мільярдів

Нова методика розрахунку тарифу на електроенергію, яку розробила Національна комісія з регулювання електроенергетики і комунальних послуг, зіграє на руку українським олігархічним групам, а зокрема - донецькому олігархові Ринату Ахметову

Коли в Україні справа доходить до застосування європейських практик, українські чиновники можуть і самі заплутатися і, що буває набагато частіше, заплутати всіх інших. Формування тарифів на електроенергію під керівництвом молодого обдарування з "РОШЕН" Дмитра Вовка - не стало винятком. Про це в статті на "Економічній правді" пише головний редактор УП Севгіль Мусаєва-Боровик.

"28 квітня НКРЕКУ, яку очолює колишній менеджер" Рошен "Дмитро Вовк, представить нову методику формування ціни на українське вугілля. В основу буде взята європейська формула API2 + фрахт", - йдеться в статті.

Як зазначається, АPI2 - це зведений індекс цін на вугілля в регіоні ARA (Амстердам, Роттердам, Антверпен), який включає в себе вартість вугілля, а також витрати на його доставку в порт.

"В даний час індекс API2 котирується на рівні 40-45 доларів за тонну вугілля. Але такою ціною на українське вугілля НКРЕКУ виявився незадоволений. Тому до цієї формули вирішили додати витрати на логістику. Величину логістики НКРЕКУ запропонувала визначати на підставі індексу, який становить приблизно 15 доларів за тонну ", - пише автор.

"Просте підсумовування цих цифр дає на виході ціну близько 50-60 доларів за тонну. Тобто, саме ця цифра буде базовою при розрахунку тарифів на теплову генерацію. Цікаво, що в своїх розрахунках ціни на вугілля регулятор керується принципом" чим дорожче, тим краще ", - наголошується в статті.

По-перше, НКРЕКУ робить знижку на якість вітчизняного вугілля.

Як зазначається, українське паливо часто має завищені показники вмісту сірки. Саме з цієї причини його завжди було досить проблематично експортувати в західноєвропейські країни.

По-друге, НКРЕКУ пропонує двічі вважати в вартості вугілля витрати на його доставку.

"Нагадаємо, що тариф API2 вже включає в себе витрати на транспортування. Але державному регулятору цього здалося недостатньо. Тому в схему вирішили додати ще й витрати на фрахт. Хоча справедливо було б її не враховувати", - йдеться в статті.

"Виходить, що український антрацит, видобуте на шахтах в Дніпропетровській і Донецькій областях, по шляху на вітчизняні ТЕС повинен спочатку доїхати до Роттердама, а потім ще повернутися назад. Так, принаймні, це виглядає в логіці Нацкомісії", - зазначає автор.

За її словами, якби регулятор робив знижку на логістику, вводячи європейський механізм формування ціни на вугілля, його справедлива вартість склала не більше 30 доларів за тонну.

"До цього методики взагалі не було, а її відсутність призводило до ручного режиму і дисконтам або премій до міжнародної ціною, - аргументує рішення комісії Дмитро Вовк. - API2 ж є ключовим індексом для енергетичного вугілля в Європі".

"Приблизний річний обсяг виробництва електроенергії українськими ТЕС становить 40 млрд кВт / год. Різниця між українською та європейською ціною - близько 60 копійок. Виходить, що українські ТЕС тільки в поточному році за рахунок завищеного тарифу зароблять близько 24 млрд гривень, тобто практично 1 млрд доларів ", - пише автор.

Також наголошується, що ДТЕК донецького олігарха Ріната Ахметова - основний, але не єдиний вигодонабувач нової методики формування ціни на вугілля.

"На завищеною ціною вугілля запрацює і державна "Центренерго", кураторство над якою учасники ринку приписують найближчому соратникові президента і його армійському товаришеві Ігорю Кононенко", - наголошується в статті.

 
Коментарі (2)
Володимир Нечай
29 Квітня 2016 p. 11:37
Майстерне пересмикування вихідних даних та цілей. Традиційне для популістів, що відкидають конкуренцію й обожнюють всеосяжне державне ручне керування ("совок", ), як далекоглядне й ефективне.
Коля Пухов
29 Квітня 2016 p. 21:12
Усі роки незалежності олігархи грабували країну і людей. І продовжують грабувати. Ну то що тепер із того?