ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГНКРЕКП готує новий тариф на електроенергію

НКРЕКП готує новий тариф на електроенергію

Питання підвищення тарифів на електроенергію в Україні поставлене на паузу до кінця опалювального сезону

 

Питання підвищення тарифів на електроенергію в Україні поставлене на паузу до кінця опалювального сезону. Однак приводити вартість струму для населення до ринкового рівня все одно необхідно. Собівартість кіловат-години з урахуванням податків уже становить 6,6-6,96 грн, а платять українці по 2,64 грн за кВт*год, що менше ніж у 2,5 разу. Тому вже з 1 січня профільна нацкомісія почне готувати розрахунки та пропозиції щодо зростання тарифу.

При цьому підвищення одразу до ринкового рівня точно не буде – ймовірно, тарифи запропонують підвищити максимум на 15%, до 3 грн/кВт*год. Про це розповів керівник Комісії з регулювання ринку енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) Костянтин Ущаповський в інтерв'ю.

 

Він уточнив: про реальні терміни підвищення тарифу на світло говорити поки що рано, адже всі пропозиції нацкомісії обговорюватимуться і розглядатимуться. Ущаповський зазначив, що ринкова ціна струму станом на середину листопада становить 5,5-5,8 грн/кВт*год. без ПДВ. З оподаткуванням ця ціна піднімається до 6,6-6,96 грн/кВт*год. 

 

Глава НКРЕКП уточнив, що виведення тарифів на ринковий рівень є частиною євроінтеграції України. "Ми йдемо до Євросоюзу і боремося за наш європейський вибір, тому змушені це робити. Однак ми маємо чітко розуміти, які запобіжники слід поставити, щоб не постраждали незахищені верстви населення. Цю роботу зроблено, все це можна запускати", – упевнений Ущаповський.

 

Втім, за його словами, до завершення опалювального сезону не йдеться про підвищення цін на світло. "Моя особиста думка, що до успішного завершення осінньо-зимового сезону не може бути й мови про підвищення тарифів. Це моя особиста думка. Після цього з 1 січня ми маємо проводити розрахунки", – сказав голова НКРЕКП.

 

Він не став коментувати терміни можливого підвищення тарифів на електроенергію. З початку 2024 року нацкомісія займеться лише прорахунком варіантів такого підвищення. "Думаю, ми пропонуватимемо якісь рішення, але вони проходитимуть всю процедуру: від громадських обговорень, де ми вислуховуватимемо всі сторони, до ухвалення остаточного рішення", – пояснив Ущаповський.

 

 

 
Коментарі (0)