ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГНКРЕКП підвищить тарифи на воду у два етапи

НКРЕКП підвищить тарифи на воду у два етапи

Про плани підвищити цього року двічі тарифи на комунальні послуги повідомила Національна комісія з регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ)

 

Про плани підвищити цього року двічі тарифи на комунальні послуги повідомила Національна комісія з регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ). Заступник директора з фінансово-економічних питань "Хмельницькводоканал" Олексій Лункін заявив, коли та на скільки може зрости тариф, повідомляє Суспільне Хмельницький.

У проєкті постанови НКРЕКУ пропонується у два етапи провести підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення. З 1 квітня поточного року пропонується встановити тариф за водопостачання 16,34 грн, за водовідведення – 14,31 грн.

Згодом з 1 липня буде другий етап подорожчання, водопостачання вже стане 20,15 грн за куб, а водовідведення - 20,40 грн.

Лункін поділився, що мешканці Хмельницького з 2021 року платять за куб води 14,17 грн, а за водовідведення – 13,22 грн. Він називав ці тарифи збитковими, оскільки з 2023 року суттєво подорожчала електроенергія та пально-мастильні матеріали.

При цьому понад 50% витрат водоканалу — електроенергія. 2023 року, наводить дані чиновник, вартість електроенергії для підприємства збільшилася на 32 млн грн.

Вдвічі подорожчали паливно-мастильні матеріали, а також на 40-50% зросла вартість реагентів. Лункін додав, що якщо не підняти тарифи, тоді підприємство у кращому разі має переходити на погодинну подачу води городянам, а в гіршому — закритися.

При цьому співробітник водоканалу роз'яснив, що підприємство самостійно не може підвищувати тариф, але має підтримувати у відповідному стані всі мережі водопостачання та водовідведення, насосні станції, очисні споруди, ліквідувати аварійні ситуації, проводити планово-попереджувальні роботи.

Триматись на плаву, як повідомляє директор водоканалу, допомагає місцева влада, але покривати всі збитки з місцевого бюджету неможливо. При цьому населення заборгувало підприємству 80 млн грн.

 

 

 
Коментарі (0)