ГоловнаНовини ЖКГЗаконодавствоНКРЕКП прийняла постанови для запуску нового ринку електроенергії 1 липня

НКРЕКП прийняла постанови для запуску нового ринку електроенергії 1 липня

НКРЕКП прийняла всі необхідні постанови для запуску нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року. Регуляторна база готова на 100%
На засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, прийняті останні рішення, необхідні для запуску нового ринку електроенергії. 
 
Йдеться про прийняття змін до Постанов №307 та 308, що стосуються Правил ринку і Правил ринку "на добу вперед" і внутрішньодобових, повідомляє прес-служба Нацрегулятора.
 
Нацрегулятор встановив цінові обмеження для виробників електричної енергії, які працюють в новому ринку. Таким чином, буде контролюватися зростання цін на електроенергію для непобутових споживачів.
 
Крім того, встановлено нові вимоги по рейтингу банків, що дозволило збільшити їх перелік для надання фінансових гарантій учасникам ринків з 2 до 41.
 
"Ухвалення регуляторних актів дозволяє забезпечити виконання вимог Закону України "Про ринок електричної енергії" та визначити: уточнений порядок участі в балансують групах; уточнений порядок визначення фінансових гарантій; уточнений порядок надання допоміжних послуг; уточнення порядку надання диспетчерських команд та їх виконання; новий порядок моніторингу надання допоміжних послуг, що визначений на основі пропозицій оператора системи передачі; перехідні положення, зокрема визначають положення щодо обмежень цін на балансує ринку та ринку допоміжних послуг", - зазначено в обгрунтуванні.
 

Нагадаємо, 1 липня має бути введений новий ринок електроенергії, якої є частиною міжнародних зобов'язань України щодо імплементації Третього енергопакету Європейського Союзу (ЄС). Для своєчасного запуску ринку, урядом на базі державного підприємства (ДП) "Енергоринок" створено 2 держпідприємства "Оператор ринку" та "Гарантований покупець". 

 
Коментарі (0)