ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГНКРЕКП пропонує скасувати пільгову категорію споживання до 100 кВт⋅ч для населення

НКРЕКП пропонує скасувати пільгову категорію споживання до 100 кВт⋅ч для населення

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, пропонує підвищити тарифи на електроенергію для населення

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, пропонує підвищити тарифи на електроенергію для населення, про це повідомила пресслужба НКРЕКП.

Про це йдеться в презентації комісії, представленій на круглому столі, який був організований комітетом Верховної ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Нацрегулятор представив своє бачення виходу з проблемної ситуації, що склалася на ринку електричної енергії.

Одним із заходів пропонується до кінця 2020 року скасувати пільгову категорію споживання до 100 кВт⋅ч для населення (тариф 0,75 грн без ПДВ), що дасть 12 млрд грн в наступному році.

Крім того, пропонується протягом 2-5 років скасувати перехресне субсидування із забезпеченням адресної допомоги вразливим категоріям споживачів. Приведення тарифів населення у відповідність тарифами для непобутових споживачів дасть можливість отримати ще 38 млрд грн на рік.

За оцінками НКРЕКП, обсяг дотацій, які непобутові споживачі платять за населення, становить понад 50 млрд грн.

Зокрема, середньозважений тариф для населення становить 1,07 грн за кВт⋅ч (без ПДВ), в той час як комерційні споживачі платять 1,88 грн за кВт⋅ч (без ПДВ). 

 
Коментарі (0)