ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаНКРЕКП звинувачує "Укренерго" в невиконанні зобов’язань з експорту електрики

НКРЕКП звинувачує "Укренерго" в невиконанні зобов’язань з експорту електрики

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, звинувачує НЕК "Укренерго" в невиконанні зобов’язань, що стосуються експорту електроенергії
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, звинувачує НЕК "Укренерго" в невиконанні зобов’язань, що стосуються експорту електроенергії, про це повідомила пресслужба Регулятора.
 
"Сьогодні на засіданні регулятор повинен був погодити проєкт договору щодо проведення аукціонів між Україною та Словаччиною задля якнайскорішого відновлення експорту української електроенергії. Але на даний час НЕК "Укренерго" не надала НКРЕКП договір погоджений зі словацькою стороною", – заявив голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський під час засідання комісії.
 
НКРЕКП на засіданні 4 травня 2023 року розглянула проєкт рішення про врегулювання актуальних питань забезпечення експортно-імпортних операцій.
 
Рішення стосувалось вжиття необхідних кроків з метою відновлення експорту української електроенергії до Словаччини.
 
Відповідно до частини третьої статті 43 закону, оператор системи передачі узгоджує із зацікавленими операторами енергосистем суміжних держав порядок розподілу доходів від управління обмеженнями, що погоджується з НКРЕКП.
 
На сьогоднішньому засіданні НКРЕКП мала розглянути питання про погодження наданого "Укренерго" порядку розподілу доходів від розподілу пропускної спроможності міждержавного перетину Україна-Словаччина, погодженого із оператором системи передачі Словаччини.
 
Як стверджує НКРЕКП, станом на 4 травня 2023 року "Укренерго" не подала до регулятора такий порядок.
 
Він наголосив, що зі свого боку регулятор здійснив всі необхідні кроки для відновлення експорту електроенергії.
 

За словами Костянтина Ущаповського, Україна щодня недоотримує близько 20 млн грн від експорту електроенергії до Словаччини внаслідок невиконання компанією "Укренерго" покладених на неї зобов’язань.  

 
Коментарі (0)