ГоловнаНовини ЖКГМістобудуванняНові ДБН: в Україні можуть дозволити проектувати кухні-ніші

Нові ДБН: в Україні можуть дозволити проектувати кухні-ніші

У проекті нових ДБН пропонується дозволити в квартирах з 2-ма і більше кімнатами проектувати кухні, невідокремлені від інших приміщень стінами - так звані кухні-ніші
У проекті нових ДБН В.2.2-Х:201Х «Житлові будинки. Основні положення» пропонується дозволити у квартирах з 2-ма та більше кімнатами проектувати кухні, невідокремлені від інших приміщень стінами – так звані, кухні-ніші, повідомляє прес-служба Мінрегіону.
 
“Хочемо прибрати ще одну застарілу норму в ДБН — проектувати квартири лише з традиційним покімнатним плануванням, запровадивши можливість використовувати сучасні планувальні рішення, зокрема, проектувати кухні-ніші. Сьогодні це дозволено робити лише в однокімнатних квартирах. Ми пропонуємо впровадити можливість такого проектування і для квартир більших габаритів – двокімнатних, трикімнатних і так далі”, — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
 
За його словами, це дозволить ефективніше організовувати житловий простір та сприятиме створенню більш комфортних умов проживання.
 
Відтак, згідно із запропонованими змінами, допускається передбачати кухню-нішу, якщо вона буде обладнана електричною плитою та механічною витяжною вентиляцією.
 
Проект нових ДБН розробляється ПАТ “КиївЗНДІЕП”.
 
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
 
Коментарі (0)