ГоловнаПублікаціїГазопостачанняНові ДБН: врегульовано розміщення газових котлів у нових багатоквартирних будинках

Нові ДБН: врегульовано розміщення газових котлів у нових багатоквартирних будинках

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України розробило нові державно-будівельні норми щодо проектування газових побутових теплогенераторів у нових багатоквартирних житлових будинках.
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України розробило нові державно-будівельні норми щодо проектування газових побутових теплогенераторів у нових багатоквартирних житлових будинках. 
 
Відтепер, у таких будинках не допускається розміщення побутових газових теплогенераторів з закритими та відкритими камерами згоряння. 
 
Про це повідомляє прес-служба Міністерства.
 
Так, зі вступом у дію нових ДБН допускається встановлення у індивідуальних житлових будинках та багатоквартирних житлових будинках до 3 поверхів, теплогенераторів з потужністю до 30 кВт для забезпечення потреб опалення та гарячого водопостачання. 
 
Обов’язкові умови для встановлення:
  • приміщення кухні заввишки не менше ніж 2,2 м з наявністю природного освітлення (незалежно від наявності плити); 
  • внутрішній об’єм кухні при застосуванні теплогенераторів з відкритою камерою згорання повинен бути на 6 м³ більше, передбаченого пунктом 9.27 ДБН; 
  • площа припливного пристрою повинна складати не менше ніж 0,025 м²; 
  • в приміщеннях кухонь, інтегрованих в структуру житлової кімнати допускається встановлення тільки теплогенераторів з закритою камерою згоряння.
Теплова потужність конвекторів, що встановлюються у житлових приміщення не повинна перевищувати 7,5 кВт. 
 

При цьому вказані приміщення повинні обладнуватись контролем довибухових концентрацій газу на рівні 20% нижньої концентраційної межі поширення полум’я. 

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
28 Січня 2019 p. 21:27
У неопалювальні півроку гарячої води немає, а у інші півроку - у кранах кип"яток, причому під потужним тиском. Тобто півроку керманичі створюють населенню великі незручності, а інші півроку - велику небезпеку (враховуючи можливий порив труби з кип"ятком у квартирі). А чому б не зробити просто теплу воду, але цілий рік , без перерв? Це, доречі, і для держави було б вигідно, адже і за теплу воду можна брати плату, як за гарячу. Це все-таки було би краще, ніж те , що є зараз.