ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаІнвестори ВДЕ вимагають продовження терміну дії зелених тарифів

Інвестори ВДЕ вимагають продовження терміну дії зелених тарифів

Бізнес-спільнота закликає парламент підтримати поправку про продовження терміну дії "зеленого" тарифу мінімум на два роки

 

Бізнес-спільнота закликає парламент підтримати поправку про продовження терміну дії "зеленого" тарифу мінімум на два роки під час прийняття законопроекту №3658 "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії".

Відповідну заяву викладено в листі Американської торгової палати в Україні, Європейської бізнес-асоціації, Спілки українських підприємців, Американо-української ділової ради, CEO Club, а також Український вітроенергетичної асоціації, Українською асоціацією відновлюваної енергетики та Європейсько-українського енергетичного агентства, копією якого володіє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Забезпечити підтримку переважної більшості інвесторів можливо шляхом включення поправки про продовження на 2 роки дії угод про купівлю-продаж електроенергії з ВДЕ в разі зменшення тарифу на 15% сонячних проектів і на 7,5% для вітрових проектів, введених в експлуатацію 01.07.2015 - 31.12.2019гг. ", - говориться в документі.

Будь-які інші зміни в законопроекті повинні відповідати положенням підписаного 10 червня 2020 року Меморандуму, зокрема, включати стабілізаційний положення для гарантії того, що подальші зміни не будуть погіршувати умови для інвесторів ВДЕ і не будуть суперечити положенням Меморандуму, пояснило бізнес-співтовариство.

Як повідомлялося, комітет Верховної Ради з питань енергетики і ЖКГ розгляне законопроект №3658 про умови підтримки зеленої генерації на засіданні 20 липня, а парламент - на позачерговому засіданні 21 липня.

Законопроект №3658 про умови підтримки ВДЕ вже кілька разів вносився до порядку денного засідань Ради, але так і не був розглянутий.

На необхідності його прийняття до початку парламентських канікул наполягали як інвестори, так і Міністерство енергетики, а також НЕК "Укренерго", оскільки багато його норм повинні вступити в силу з 1 серпня з метою стабілізації ситуації в галузі ВДЕ і погашення боргів перед зеленою енергетикою, складових за даними ДП "Гарантований покупець" 17,5 млрд грн.

 

 
Коментарі (0)