ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаОбігові кошти держпідприємств не можна рівняти з бюджетними ресурсами - Кінах

Обігові кошти держпідприємств не можна рівняти з бюджетними ресурсами - Кінах

УСПП, Економічна рада, асоціації товаровиробників вважають за необхідне зберегти пункт 4 статті 1 законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель», відповідно до якого «передбачається виключити кошти державних підприємств та їх об

УСПП, Економічна рада, асоціації товаровиробників вважають за необхідне зберегти пункт 4 статті 1 законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель», відповідно до якого «передбачається виключити кошти державних підприємств та їх об'єднань із терміну бюджетні кошти».

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі УСПП.

Промисловці і підприємці виступають за рівну конкуренцію та систему прозорих, чесних конкурсів і тендерів. Вони за те, щоб кожна державна гривня ефективно використовувалася задля економічного розвитку країни, збільшення робочих місць, сприяла підвищенню інвестиційної привабливості та довіри міжнародної спільноти до нашої держави.

Однак ділові кола вважають, що обігові кошти державних підприємств не можна прирівнювати до статусу бюджетних ресурсів, які спрямовуються на виконання держаних програм та на які повинна розповсюджуватися вся процедура тендерних конкурсів.

За словами президента УСПП, народного депутата Анатолія Кінаха, якщо державні підприємства, а це в основному суб'єкти господарювання з сфери авіа-, судно, машинобудування, інші підприємства з тривалим виробничим циклом та великою кількістю суміжників, будуть працювати за тою ж схемою тендерів, що і приватний сектор, то вони ризикують втратити своїх партнерів з кооперації, залишитися без освоєних роками ринків, суттєво знизити свою конкурентоспроможність.

«У держави є всі необхідні важелі для того, щоб проконтролювати ефективність та доцільність використання обігових коштів державних підприємств у інший спосіб. Тому ділова спільнота наполягає на збереженні цієї норми у зв'язку з її надзвичайною важливістю для стратегічних підприємств країни», - переконаний А.Кінах.

Як відомо, ділова спільнота запропонувала Кабінету міністрів України вказані норми у підтриманий Верховною Радою України 17 травня 2011 року законопроект про здійснення державних закупівель.

 
Коментарі (0)