ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаОдинз енергооб’єктів Вінниччини зазнав 11 ракетних та дронових влучань

Одинз енергооб’єктів Вінниччини зазнав 11 ракетних та дронових влучань

Попри вимушені відключення на Вінниччині вдавалось доволі швидко відновити стале забезпечення електроенергією споживачів

 

Попри вимушені відключення на Вінниччині вдавалось доволі швидко відновити стале забезпечення електроенергією споживачів. Проте певні типи обладнання у разі повторних влучань в регіоні є доволі дефіцитними для швидкої заміни. Так, одна з підстанцій пережила 6 атак. Певне обладнання шукають по всьому світу.

Наразі немає жодних обмежень електропостачання у Вінницькій області, пов’язаних з магістральними мережами НЕК «Укренерго». Водночас короткочасні локальні відключення для проведення аварійних ремонтів можливі у мережах оператора системи розподілу (ОСР) ВАТ «Вінницяобленерго».

Про це повідомили у пресслужбі ПрАТ НЕК «Укренерго».

Проте в НЕК наголошують, що не варто розслаблятися, адже ворог продовжує наносити удари по енергосистемі.

«Остання масована атака росіян 9 березня призвела до обмежень у низці областей України. Але ці обмеження були зумовлені пошкодженнями інфраструктури, а не дефіцитом генеруючих потужностей. Наразі мережеві обмеження ще зберігаються на Житомирщині, де було завдано найважчих пошкоджень мережам. Це пов’язано з тим, що для відновлення рівня надійності електропостачання великих споживачів, наприклад обласних центрів, який був в енергосистемі до повномасштабного вторгнення, треба більше часу», – пояснили в «Укренерго».

Ремонтні бригади цілодобово працюють над усунення мережевих обмежень на Житомирщині. Також ремонти продовжуються і на інших енергооб’єктах по всій Україні, які були пошкоджені масованими атаками росіян.

Загалом з жовтня 2022 року енергосистема України зазнала 15 ракетних та 18 дронових атак росіян. Пошкоджень зазнали практично всі теплові та гідроелектростанції, а також ключові підстанції системи передачі НЕК «Укренерго».

«Завдані пошкодження масштабні та складні технологічно. Але за весь цей час ми навчились швидко відновлювати живлення споживачам та ремонтувати обладнання, де це можливо. Для цього у нас працюють понад 1000 спеціалістів ремонтних бригад.

Крім того, у нас був суттєвий запас різного обладнання, який у перший час допомагав швидко відновлювати мережі. Вісім місяців, з моменту повномасштабного вторгнення і до початку масованих атак росіян у жовтні, наявність такого запасу обладнання робила працю енергетиків практично непомітною для споживача. Навіть досі, після 15 масованих хвиль ракетних ударів, ми використовуємо залишки цього запасу, відновлюючи мережу», – зауважують у НЕК.

В «Укренерго» підтверджують, що запас обладнання «потребує суттєвого поповнення», а у цьому «допомагають наші європейські і американські партнери, надаючи технічну допомогу різноманітним обладнанням та витратними матеріалами». Але окреме обладнання неможливо швидко замінити.

«Це високовольтне трансформаторне обладнання для класу напруг 220 кВ і вище. Саме його ми зараз шукаємо у багатьох країнах світу. Це унікальне і дуже дороге за вартістю обладнання, яке виготовляється під замовлення з індивідуальними технічними характеристиками. Його виготовлення потребує значного часу. Крім того, слід враховувати ускладнену внаслідок війни логістику для доставки його на місця встановлення», – вказують в енергокомпанії.

Через певну секретність жителі Вінниччини навіть не знають, чи відбувались відновлювальні роботи на території області, тому складалось враження, що відключення електроенергії були пов’язані з необхідністю забезпечити світлом жителів великих міст.

В «Укренерго» заперечують таке ставлення та наголошують, що відключення, які вимушено застосовувались упродовж зими у всіх областях України, були пов’язані перш за все з дефіцитом потужності в енергосистемі, спричиненому пошкодженням електростанцій. Тобто електроенергії, виробленої на станціях не вистачало для покриття споживання повною мірою.

 

«Крім того, пошкоджень зазнали також і ключові підстанції, через які електроенергія передається від генерації до мереж обленерго. Тобто навіть ту електроенергію, яка була, через пошкодження мережі неможливо було доставити для споживачів у деяких регіонах.

 

Зокрема на Вінниччині один з об’єктів був атакований росіянами 6 разів. Підстанція отримала 11 ударів ракетами та дронами. Після кожного такого удару першочергово відновлювали живлення споживачів за резервними або тимчасовими схемами, які не такі надійні. Відразу ж розпочинались роботи з ремонту обладнання та відновлення нормальних схем для підвищення надійності живлення споживачів», – пояснили у НЕК .

 

 

 

 

 
 
Коментарі (0)