ГоловнаКоментаріЕлектроенергетикаО.Кучеренко:«Герус пролобіював імпорт електроенергії в інтересах феросплавників»

О.Кучеренко:«Герус пролобіював імпорт електроенергії в інтересах феросплавників»

Імпортуючи електроенергію з Росії Україна робить крок назад в інтеграції в європейську енергосистему, каже Олексій Кучеренко

Імпортуючи електроенергію з Росії Україна робить крок назад в інтеграції в європейську енергосистему, каже Олексій Кучеренко

Глава парламентського комітету з питань енергетики Андрій Герус пролобіював поправку щодо імпорту електроенергії в інтересах власників феросплавних заводів. Про це заявив народний депутат України, перший заступник комітету з питань енергетики і ЖКГ Олексій Кучеренко.

"Тому, хто купує сьогодні дешеву щодо електроенергію з Росії. Той, хто законтрактував. Там абсолютно конкретні прізвища, хто отримав контракт на російську електроенергію на поставку сюди, і які комбінати сьогодні умовно купують. Сьогодні, безумовно, наші металургійні, в першу чергу феросплавні заводи, в яких електроенергія становить дуже велику частку, частку в собівартості, вони сьогодні вкрай зацікавлені в тому, щоб здешевити електроенергію. Але ціна питання, на хвилиночку, 1,5 мільярда гривень річна ", - сказав Кучеренко.

Депутат також зазначив, що запускати Росію на наш енергоринок дуже небезпечно, так як вона може його знищити, і це ставить під загрозу енергонезалежність України.

"Сьогодні російську електроенергію ми запускаємо і відсуває "Енергоатом", і відсуває наші теплові станції. Але це дуже небезпечна логіка, грати з російської електроенергією. У нас доктрина, навпаки, інтегруватися з європейською енергосистемою, а ми в результаті робимо крок назад і інтегруємося з російської електроенергією ", - зазначив Кучеренко.

 

 
Коментарі (0)