ГоловнаНовини ЖКГБлагоустрійОлександра Мазурчака "присипало" снігом

Олександра Мазурчака "присипало" снігом

КМДА залишилась без Олександра Мазурчака, який очолював комісію по ліквідації наслідків негоди. Втім, голова адміністрації Олександр Попов, звільнивши ще кількок посадовців, сам залишати посаду не збирається, тому що не вважає себе винним.
Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов вчора прийняв відставку свого першого заступника Олександра Мазурчака. Про це 26 березня в 20.00 повідомив «Інтерфакс-Україна». Пан Попов також звільнив начальника головного управління з питань НС Віталія Пшеничного і голову «Київавтодору» Георгія Глінського. Кадрові ротації проходили в ході наради, присвяченої ліквідації наслідків аномального снігопаду, який обрушився на столицю в ніч з 22 на 23 березня.
 
Заявляючи про свою відставку, пан Мазурчак визнав, що як керівник комісії з техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій недооцінив наслідків, спричинених негодою: «Я не організував належним рівнем роботу цієї комісії і не зміг попередити ті наслідки, хоча б деякі з них можна було мінімізувати. У зв'язку з цим я подаю прохання про свою відставку», - заявив чиновник.
 
З розповсюдженої у ЗМІ інформації випливає, що пану Попову було непросто прийняти звільнення свого першого заступника. Голова КМДА у відповідь довго дякував Олександра Мазурчака, а потім заявив: «Що стосується відставки, то я її приймаю».
 
Більше «дісталося» директорові «Київавтодору» Георгію Глинському. Його Олександр Попов звільнив, попередньо зазначивши його основні помилки під час ліквідації наслідків стихії: «Давайте розглянемо питання «Київавтодору». Всім зрозуміло, що в таких умовах потрібно було не шкодувати сили, звернути особливу увагу на ті ділянки, де ми вже знаємо, що є пробки в таких ситуаціях. Що там повинні бути тягачі, які можуть транспортувати зупиняються машини. Я так розумію, що для «Київавтодору» трохи раніше настала весна. Тому, пан Глінський, я вважаю, що в такій ситуації ви несете відповідальність за п'ятницю і ніч 22-23 числа, і тому я пропоную йти вам на іншу роботу», - сказав пан Попов.
 
Втім, після наради пан Мазурчак охарактеризував роботу з розчищення столиці від снігових заметів, як «є таке поняття:« місія нездійсненна». Він також розповів журналістам, що виконавчу владу міста не попередили про те, що на Київ насувається справжня катастрофа. «Ми отримали звичайне попередження про сніг і вітрі. Ніякого попередження про те, що буде такий ураган, такої сили і стільки снігу випаде за добу ми не отримали. У мене не було підстав для того, щоб ухвалювати якісь екстрені заходи. Ті заходи, які ми зробили, були адекватні тій інформації, яка була у мене», - заявив екс-чиновник.
 
Після своєї відставки, Олександру Мазурчаку довелося виправдовувати перед журналістами свого колишнього начальника Олександра Попова. За його словами, голова КМДА не повинен подавати у відставку, тому що не він керував комісією, перед якою стояли завдання з попередження наслідків сильних снігопадів. «Він («У.К.» - пан Попов) включився в процес після того, як трапилася ця ситуація і фактично сам очолив штаб з її ліквідації», - сказав пан Мазурчак.
 
За його словами, надзвичайну ситуацію у столиці також посилюють відсутність достатньої координації з ДАІ та іншими структурами для отримання інформації про те, скільки транспорту проїжджає через місто, відповідно, неможливо зробити адекватні висновки, наскільки необхідно обмежити рух транспорту.
 
Нагадаємо, 54-річний Олександр Мазурчак, який почав свою кар'єру у політиці з 1998 року з посади мера Кам'янця-Подільського, працює з Олександром Поповим з квітня 2010 року, коли останній очолив Міністерство з питань ЖКГ. Тоді пан Мазурчак продовжив свою роботу на посаді замміністра, на яку був призначений ще в січні 2008 року попереднім керівником відомства Олексієм Кучеренком. Паралельно пан Мазурчак очолював ліквідовану нині Держінспекцію з ЖКГ. У КМДА працювати він перейшов у червні 2010-го, де спочатку формально працював під керівництвом Леоніда Черновецького, а потім став першим заступником пана Попова. У КМДА Олександр Мазурчак курирував питання ЖКГ, палива та енергетики. 
 
Коментарі (0)