ГоловнаКоментаріТарифи ЖКГОлексій Хабатюк: Облгази не звертають уваги на рішення Нацрегулятора

Олексій Хабатюк: Облгази не звертають уваги на рішення Нацрегулятора

Споживачам продовжують нараховувати незаконні обсяги споживання газу. Скарги надходять від споживачів Вінницької, Волинської, Закарпатської, Запорізької, Чернігівської областей

Споживачам продовжують нараховувати незаконні обсяги споживання газу.

"Облгази проігнорували рішення Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг. Вони продовжують нараховувати зайві обсяги газу", - написав у Facebook заступник начальника департаменту енергоефективності Нафтогазу Олексій Хабатюк.

За його словами, скарги надходять від споживачів Вінницької, Волинської, Закарпатської, Запорізької, Чернігівської обл.

"Люди пишуть, що у рахунку за березень не тільки не зроблено перерахунку з жовтня минулого року, як того вимагала НКРЕКП, а знову донараховані обсяги за березень", - пояснює Олексій Хабатюк.

Він додає, що регулятор зобов'язаний провести чергову перевірку. Однак і Верховна Рада повинна діяти. Адже у НКРЕКП обмежені повноваження.

Рахунки із завищеними нормами газу споживачі почали отримувати в листопаді 2018-го. Чотири місяці облгази додатково нараховують від 1 до 11% фактичного споживання газу. НКРЕКП вже перевірила 17 облгазів. Виявила безпідставні донарахування норм споживання газу із використанням коефіцієнту приведення до стандартних умов. Водночас облгази відмовляються скасувати незаконні донарахування газу, перерахувати платіжки споживачам та платити штраф. Натомість постачальники звернулися до суду.

Нагадаємо, НКРЕКП за результатами позапланової перевірки наклала максимальний штраф 850 тис. грн на оператора ГРС «Рівнегаз»

 
Коментарі (0)