ГоловнаКоментаріТарифи ЖКГО.Оржель:«У разі прямих поставок з РФ знижка на газ буде «вилучатися» і направлятися на субсидування»

О.Оржель:«У разі прямих поставок з РФ знижка на газ буде «вилучатися» і направлятися на субсидування»

У разі прямих поставок з РФ знижка на газ буде «вилучатися» і направлятися на субсидування, - заявив Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

Прямі поставки в Україну газу російського «Газпрому» з 2020 року потенційно можливі, про це повідомив глава Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

«Ми будемо намагатися забирати цю знижку, видавати в ринок ринкову ціну», - сказав Олексій Оржель.

При цьому він додав, що Кабінет міністрів в цьому випадку розробить механізм, згідно з яким потенційні знижки на газ будуть «вилучатися».

Міністр підкреслив, що саму знижку використовуватимуть через бюджет, або за допомогою будь-яких інших інструментів, для фінансування соціально важливих заходів.

У той же час Оржель не повідомила подробиці даного плану і не розкрив можливі механізми його реалізації.

Раніше Оржель заявляв, що підземні газосховища підготовлені до зимового періоду та про можливу зупинку Росією транзиту газу через Україну.

За його словами, це призведе до надзвичайної ситуації в Європі, тому в міністерстві зараз розробляються механізми утримання цін на внутрішньому ринку.

При цьому, уряд обіцяв знизить ціну на газ для населення на опалювальний період (до 1 травня) на 7%.

«Уряд захищає людей від коливання ціни на газ взимку. Запаси, які є в сховищах, і підготовка по іншим видам палива дозволяють нам запропонувати так звану страхову вартість», - запевнив міністр Оржель. 

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
27 Листопада 2019 p. 23:03
«У разі прямих поставок з РФ знижка на газ буде «вилучатися» і направлятися на субсидування»------------------------------Мабуть подібні смішні заяви будуть і далі продовжуватись, адже треба чимось відволікати увагу населення від постійного знецінення гривні, яке зовні виражається у зростанні цін і тарифів.