ГоловнаНовини ЖКГЖитлоОренду квартир виведуть з тіні

Оренду квартир виведуть з тіні

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробляє законопроект, який повинен кардинально змінити і "зарегулювати" ринок оренди житла

 

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробляє законопроект, який повинен кардинально змінити і "зарегулювати" ринок оренди житла.

"На нашу думку, це дозволить створити дієвий ринок орендного житла в Україні. Адже сьогодні більше 70% такого житла знаходиться в тіні, ринок не контролюється. При цьому його регулювання зможе більшою мірою вирішити житлову проблему багатьох українців", - написав у Facebook заступник глави Мінрегіону Лев Парцхаладзе.

2 серпня в міністерстві проходить круглий стіл на тему "Орендне житло в Україні: перспективи та проблематика". З анонсу цієї події можна зробити висновок, що міністерський законопроект ще не скоро опиниться у Верховній Раді: в уряді тільки збирають пропозиції за новими правилами для квартироздавачів та квартиронаймачів. Але все-таки суть основних змін, які може принести закон про оренду, зрозуміти можна.

Поспішаємо заспокоїти тих, хто здає нерухомість в оренду зараз і живе на знімних квартирах: в даному випадку мова не йде про тих квартирах, які здаються в оренду зараз. Ні про контроль за сплатою податків, ні про нові форми договорів на круглому столі говорити не планується.

Головне нововведення полягає в тому, що в Україні планується створити "фонд орендних будинків". Тобто будувати будинки, в яких квартири - частина або всі 100% - будуть не продаватися, а здаватися в оренду. Як варіант - орендними будинками можуть стати будинки після капітальної реконструкції (наприклад, хрущовки, гуртожитки тощо).

Якщо такі будинки з'являться, це, звичайно, матиме певний вплив на нинішній ринок оренди. Але це дуже далека перспектива.

Крім того, в уряді розмірковують про те, щоб вести облік орендних будинків або квартир. Ще не вирішено: чи повинен в Україні бути реєстр орендних квартир або будинків? Хто повинен збирати інформацію і які дані вносити? Також в даний час опрацьовуються питання видів страхування, оподаткування та обов'язкових вимог до сторін. Всі ці нововведення можуть безпосередньо або опосередковано торкнутися нинішнього ринку орендного житла і змінити ситуацію, що склалася.

У будь-якому випадку, реформи на ринку оренди квартир - справа не швидка. Про це можна судити хоча б по тому, що ще не вирішено питання фінансування.

"Хто повинен бути замовником будівництва державних і комунальних орендних будинків? За рахунок яких джерел фінансування повинен формуватися фонд орендного житла: державний, місцевий бюджети, кошти приватних інвесторів?" - ці питання тільки планується обговорювати.

Також в Мінрегіоні поки роздумують: чи всі квартири в орендному будинку повинні бути саме орендними, або частина з них продавати, як це робиться зараз? Дозволяти чи орендарям викуповувати орендоване житло?

 

 
Коментарі (0)