ГоловнаНовини ЖКГОСНи лобіюватимуть внесення змін до українського законодавства

ОСНи лобіюватимуть внесення змін до українського законодавства

ВОГ «Асоціація сприяння самоорганізації населення» пропонує внести зміни до Конституції України, які передбачають включення органів самоорганізації населення (ОСН) до форм безпосередньої демократії. Також пропонується внесення змін до Податкового кодексу, які чітко закріплюють їх неприбутковий стату

ВОГ «Асоціація сприяння самоорганізації населення» пропонує внести зміни до Конституції України, які передбачають включення органів самоорганізації населення (ОСН) до форм безпосередньої демократії. Також пропонується внесення змін до Податкового кодексу, які чітко закріплюють їх неприбутковий статус, а також комплекс змін з питань самоорганізації населення до більш ніж 20 законів України, передає кореспондент ІА «Україна Комунальна».

«Необхідно, щоб органи самоорганізації населення мали свій бюджет. В Одесі, наприклад, 8 липня 2011 року в експериментальному порядку міська рада прийняла рішення делегувати двом мікрорайонним ОСН право виконувати функції управляючої компанії по наданню ЖКП на своїй території, тобто надано право вибирати того, хто буде виконувати ці послуги, оцінювати проектну документацію», - зазначив сьогодні під час прес-конференції Андрій Крупник, в.о. голови ВОГ «Асоціація сприяння самоорганізації населення».

Олексій Орловський, директор програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження», говорить, що на сьогодні, згідно чинного законодавства, існує лише норма, що місцева рада може делегувати повноваження ОСНам. «В якому порядку, кому, які повноваження, і т.д. і т.п. – ці питання залишаються абсолютно неврегульованими на рівні законодавства. І тому сьогодні в Україні фактично немає нормальних практик делегування повноважень. Це скоріш виключення з практики. Тому що багато ОСНів не хочуть, інші – бояться, треті – не знають як. Але ми сьогодні ставимо питання про те, щоб не було такої ситуації, коли місцева рада приймає рішення про делегування ОСНу повноважень без урахування думки тих, кому передаються дані повноваження. Нажаль, подібні практики мають місце в Україні. Тому на рівні законопроектів ми намагаємось поставити певний бар'єр, що делегування повноважень повинно здійснюватись обов'язково за погодження жителів відповідного мікрорайону, або дому, або кварталу, або вулиці».

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо регламентації питань самоорганізації населення», розроблений ВОГ «Асоціація сприяння самоорганізації населення», був розглянутий та обговорений на регіональних круглих столах у Києві, Львові, Луганську, Одесі та Кіровограді та незабаром буде переданий до Верховної Ради України.

 
Коментарі (0)