ГоловнаВибір редакціїСтатистикаПадіння економіки України за підсумками п'яти місяців прискорилося до 5,9%

Падіння економіки України за підсумками п'яти місяців прискорилося до 5,9%

Падіння економіки України за підсумками п'яти місяців цього року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року прискорилося до 5,9% з 5% за підсумками чотирьох місяців
Падіння економіки України за підсумками п'яти місяців цього року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року прискорилося до 5,9% з 5% за підсумками чотирьох місяців, говориться в огляді економічної політики Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства в четвер.
 
"Негативний вплив поширення в світі COVID-19 і дія стримуючих факторів, що склалися в попередніх періодах, стримували розвиток більшості видів економічної діяльності. За підсумками січня-травня 2020 року скорочення обсягів ВВП оцінено Мінекономіки на рівні 5,9%", - констатується в документі .
 
"За підсумками січня-травня 2020 року зниження зведеного індексу виробництва склало 7,3% (на 6,7% - в січні-квітні-2020), відповідно, скорочення обсягів ВВП оцінено Мінекономіки на рівні 5,9% (в першому квартале- 2020 року, за уточненими даними Держстату, падіння ВВП склало 1,3%, що зараз відповідає раніше оприлюдненими оцінками Мінекономіки - "мінус" 1,2%) ", - вказує міністерство в огляді.
 
Згідно з документом, в травні результати діяльності більшості видів економічної діяльності продемонстрували уповільнення темпів падіння на тлі пом'якшення карантинних обмежень (зокрема, відновлення діяльності більшості торгово-розважальних центрів, інших закладів торговельного та побутового обслуговування населення, продовольчих ринків, а також частково пасажирських перевезень автотранспортом і роботи метрополітену).
 
У той же час негативний вплив поширення в світі COVID-19 через тимчасове зменшення економічної активності в світі, інвестиційної паузи, і стримуючих факторів, що склалися в попередніх періодах, стримували розвиток більшості видів економічної діяльності, пояснило відомство.
 
Як вказує міністерство, падіння промисловості за чотири місяці цього року склало 8,7% (7,9% за чотири місяці-2020), зниження показників машинобудування поглибилося до 20,2% (19,7% в січні-квітні), металургії - 16,1% (15,4%), текстильної промисловості - 18,4% (13,6%), переробної - 10% (8,7%), хімічної промисловості - 9,3% (13%), добувної - 6,6% (6%).
 
Падіння промисловості в травні цього року склало 12,2% в порівнянні з 16,2% в квітні-2020.
 
Коментарі (0)