ГоловнаНовини ЖКГПарламент не ризикнув віддати підземні води під безконтрольний видобуток

Парламент не ризикнув віддати підземні води під безконтрольний видобуток

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує парламенту відхилити проект закону про внесення зміни до Кодексу України про надра щодо захисту прав української нації на підземні прісні води та збереження їх для майбутніх поколі

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує парламенту відхилити проект закону про внесення зміни до Кодексу України про надра щодо захисту прав української нації на підземні прісні води та збереження їх для майбутніх поколінь.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили в Інформаційному управлінні парламенту.

Як зазначено в повідомленні, законопроектом (реєстр. №8516) пропонується внесення до Кодексу України про надра зміни про те, що землевласники й землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати для своїх господарських і побутових потреб корисні копалини місцевого значення й торф загальною глибиною розробки до двох метрів, а також підземні води до 20 метрів для власних господарсько-побутових потреб, нецентралізованого та централізованого (крім виробництва фасованої питної води) господарсько-питного водопостачання, за умови, що продуктивність водозаборів підземних вод не перевищує 1 кубічного метра на добу на одну особу.

Головне науково-експертне управління у своєму висновку висловлює суттєві зауваження до законопроекту. Зокрема, зауважується, що зміни до частини другої ст. 24 Кодексу України про надра доцільно пропонувати лише після того, як Кабінетом міністрів буде визначено порядок державного обліку та забезпечення державного контролю в даній сфері, передбаченого розділом ІІ «Прикінцеві положення» Закону «Про внесення зміни до статті 23 Кодексу України про надра щодо видобування підземних вод».

 
Коментарі (0)