ГоловнаНовини ЖКГПАТ «Київенерго» з МАФами не церемониться

ПАТ «Київенерго» з МАФами не церемониться

За останні 10 днів рейдові бригади ПАТ «Київенерго» виявили 100 малих архітектурних форм (МАФів) на території Києва, які самовільно підключилися до електромереж і незаконно споживали електроенергію. Відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» незаконне підключення до об'єктів електр

За останні 10 днів рейдові бригади ПАТ «Київенерго» виявили 100 малих архітектурних форм (МАФів) на території Києва, які самовільно підключилися до електромереж і незаконно споживали електроенергію. Відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» незаконне підключення до об'єктів електроенергетики є правопорушеннями, які тягнуть за собою встановлену законодавством цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність. Тож всі самовільно підключені МАФи були знеструмлені працівниками Компанії належним чином.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі Компанії.

Загалом в столиці щодня працює 75 інспекторів та 6 рейдових бригад Київенерго. У першому півріччі 2011 року фахівці Компанії склали понад 260 актів про порушення, які полягають у несанкціонованому користуванні електроенергією з боку власників МАФів. Відповідно до цих актів, збитки Компанії складають 800 тис. грн.

«Проведення рейдів дозволяє виявляти порушників і відключати їх, але жодної гарантії, що вони самовільно не підключаться знову, немає. У такій ситуації Київенерго пропонує всім міським службам скоординувати свої дії щодо перевірки МАФів і проводити рейди спільно. Адже Київенерго має досить обмежені повноваження і може лише відключити від електроенергії самовільно підключені МАФи, а вже демонтувати ті кіоски, які не мають відповідних дозволів на роботу, уповноважені виключно міські чи районні служби благоустрою», – повідомила начальник Центру роботі з юридичними особами – споживачами електроенергії СВП «Енергозбут Київенерго» Олена Петрова.

Частіше за все незаконне підключення власники МАФів здійснюють до мереж, які належать комунальним підприємствам «Київміськсвітло», «Київпастранс», до електрощитових житлових будинків, організацій і підприємств, а також до мереж ПАТ «Київенерго». У результаті МАФи продовжують функціонувати і незаконно споживати електроенергію, незважаючи на жодні заборони. Така «самодіяльність» впливає на надійність електропостачання споживачів Компанії, які справно платять за спожиту електроенергію.

Найбільше самовільно підключених до електроенергії МАФів розташовано у центрі столиці – на Майдані Незалежності, Хрещатику, Трьохсвятительській, Контрактовій площі, а також поблизу виходів і входів до станцій метрополітену.

 
Коментарі (0)