ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаПід Одесою з'явився «парк радянського періоду»

Під Одесою з'явився «парк радянського періоду»

В Одеській області незабаром відкриють «парк радянського періоду» – музей пластичного мистецтва соцреалізму під відкритим небом. Гіпсові Леніни, Сталіни, Зої Космодем'янські, Гагаріни та дівчата з веслами покликані радувати око іноземних туристів. Велика частина «інсталяції&

В Одеській області незабаром відкриють «парк радянського періоду» – музей пластичного мистецтва соцреалізму під відкритим небом. Гіпсові Леніни, Сталіни, Зої Космодем'янські, Гагаріни та дівчата з веслами покликані радувати око іноземних туристів.

Велика частина «інсталяції» вже готова. Статуї вождів і інших ідолів минулої епохи стоять колом, у центрі якого – найбільший Володимир Ілліч. Вийшов такий собі червоний Стоунхендж.

Парк стане частиною туристичного комплексу «Фрумушика-Нова» («Фрумушика» по-молдавськи – «красуня»), що виріс 5 років тому на місці Тарутинського військового полігону – це приблизно в 200 км від Одеси.

У 2006-му творець комплексу, бізнесмен і політик Олександр Паларієв вирішив увічнити пам'ять предків, які жили в молдавських селах Фрумушика і Рошіа, ліквідованих указом Президії Верховної Ради СРСР при створенні полігону. Там, де колись ганяли танки і відпрацьовували прицільне бомбометання льотчики, тепер розкидані точні копії бессарабських садиб XIX ст. – німецької, молдавської, гагаузької, російської, болгарської, єврейської, української, – а також типовий будинок радянського колгоспника. Ще є церква, майстерні, корчма, велика вівчарська ферма, пасіка, фазанарій, винний підвал та виставка старовинних сільськогосподарських інструментів і техніки.

Зовсім недавно обзавелася «Нова Фрумушика» і парком гіпсових вождів. «Ідея ця народилася у нас з батьком рік тому, - розповідає син творця турцентрах Володимир Паларієв. - Коли ми відтворювали «Фрумушику», нащадки мешканців знищених сіл приносили нам різні сімейні реліквії: німецький гардероб ручної збірки минулого століття, домоткані килими тощо. І хтось презентував бюст Леніна. Ось ми і вирішили почати колекціонувати подібні артефакти. Зараз шукаємо їх по всій країні, викуповуємо, якщо продають. Але це дуже важко: виявляється, скульптурні зображення радянських керівників за теперішніх часів – раритет. Особливо важко дістати Сталіна. Його бюсти й пам'ятники майже все винищили в роки хрущовської «відлиги».

Джерело – газета «Сегодня»

 
Коментарі (0)