ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГПенсіонери можуть отримати доплату від ООН

Пенсіонери можуть отримати доплату від ООН

Частина українських пенсіонерів з інвалідністю може отримати автоматичні доплати до пенсій завдяки програмі Всесвітньої продовольчої програми ООН, якщо їхні пенсії не перевищують 3250 гривень

 

Частина українських пенсіонерів з інвалідністю може отримати автоматичні доплати до пенсій завдяки програмі Всесвітньої продовольчої програми ООН, якщо їхні пенсії не перевищують 3250 гривень і вони проживають на підконтрольній Україні території. Доплати розраховуються як різниця між 3250 гривень та фактичним розміром пенсії.

Це передбачено спеціальною програмою Всесвітньої продовольчої програми ООН, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2024 року №110. Доплата до пенсій від ООН надається:

особам з інвалідністю з дитинства;

дітям з інвалідністю.

Однак, щоб отримати цю допомогу, потрібно відповідати ще трьом критеріям. А саме:

пенсія отримувача не повинна перевищувати 3250 гривень;

отримувач повинен проживати на підконтрольній Україні території;

людина не повинна отримувати інші виплати від міжнародних організацій (наприклад, від ООН або ЮНІСЕФ) або державні виплати (для ВПО, на закупівлю твердого палива в опалювальний сезон тощо).

Пенсійний фонд України призначає такі доплати автоматично на основі наявних у своїй базі даних. Гроші будуть перераховані на банківську картку або доставлені через Укрпошту, залежно від того, яким чином пенсіонер зазвичай отримує свою пенсію. Додамо, що мінімальні розміри пенсій для людей з інвалідністю в Україні станом на сьогодні становлять:Н

2 760 гривень – для людей з інвалідністю І групи;

2 520 гривень – для непрацюючих людей з інвалідністю ІІ та ІІІ груп;

2 093 гривні – для працюючих з ІІ або ІІІ групи інвалідності.

 

 

 
Коментарі (0)