ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГПенсіонери зможуть отримаюти на Укрпошті ще по 5 безкоштовних LED-лампочок

Пенсіонери зможуть отримаюти на Укрпошті ще по 5 безкоштовних LED-лампочок

Пенсіонери зможуть отримати додатково ще по 5 безкоштовних LED-лампочок

 

Пенсіонери зможуть отримати додатково ще по 5 безкоштовних LED-лампочок. У Мінекономіки повідомили, що їх видаватимуть на Укрпошті.

У пресслужбі Міністерства економіки поінформували про те, що енергозберігаючі лампи можна буде отримати, пред'явивши пенсійне посвідчення, паспорт, податковий номер та телефон.

Вказано, що на перших двох етапах реалізації програм українцям видали понад 21 мільйон світлодіодних лампочок. Однак влада вважає за необхідне замінити ще 18 мільйонів ламп розжарювання. Це необхідно для зниження навантаження на енергетичну систему країни.

Також наголошено, що пенсіонерам не потрібно одразу відносити свої старі лампи на обмін. Їм надано можливість зробити це протягом місяця від дати отримання додаткових енергозберігаючих ламп.

Перші лампи почнуть видавати 5 грудня у всіх сільських відділеннях Укрпошти, за винятком Київської області. Там нова хвиля обміну ламп розпочнеться з 12 грудня.

Лампочки можна отримати безкоштовно, поки вони будуть у наявності.

В уряді дійшли висновку, що економічний ефект від обміну ще 18 мільйонів світлодіодних ламп дозволить одночасно заощаджувати до 1000 МВт. Це дорівнює роботі блоку атомної електростанції.

Нагадаємо, що Євросоюз оголосив про рішення профінансувати близько 30 мільйонів LED-лампочок для України у грудні 2022 року. Президент Володимир Зеленський запропонував купити для України 50 мільйонів LED-ламп. Він наголосив, що таким чином вдасться зберегти близько 1 ГВт електроенергії.

В українців з'явилася можливість здійснювати обмін з 30 січня. Вони приносили по п'ять старих лампочок розжарювання і отримували натомість світлодіодні. Другий етап реалізації програми обміну розпочався 9 червня – для юридичних осіб. Було проведено заміну ламп у медичних та освітніх закладах.

Міністр економіки Юлія Свириденко подякувала українцям, які приєдналися до програми та сприяли зниженню споживання електроенергії, що особливо актуально у зимовий період.

 

 

 
Коментарі (0)