ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГПереселенцям у Києві відшкодовуватимуть оренду житла

Переселенцям у Києві відшкодовуватимуть оренду житла

Поки що субсидію на оренду житла Мінсоцполітики надаватиме в ході експериментального проекту.

 

Поки що субсидію на оренду житла Мінсоцполітики надаватиме в ході експериментального проекту.

Про це повідомляє “Big Kyiv”.

Мінісоцполітики розробило новий інструмент підтримки — субсидію на оренду житла. Зважаючи, що ціна на оренду, скажімо, у Києві, Миколаєві, Закарпатті чи у невеликому містечку суттєво відрізняється, розмір субсидії буде залежати від вартості оренди у певному населеному пункті. 

На першому етапі запровадження субсидії на оренду планується для внутрішньо переміщених осіб. Планується, що ВПО зможуть скористатись послугою уже в червні. У подальшому цей інструмент підтримки може бути і для інших громадян, які потребуватимуть такої допомоги від держави, – кажуть юристи, що надають підтримку під час війни.

Крім того, розмір субсидії буде залежати:

від кількості осіб у складі домогосподарства, яке орендує житло;

від доходів домогосподарства та його спроможності оплачувати рахунки за оренду самостійно (чим нижчими будуть доходи, тим вищий відсоток вартості оренди буде покривати субсидія).

Переселенці платитимуть за оренду не більше 20−30% сімейного доходу, а решту фінансуватиме держава. У формулу розрахунку субсидії закладуть 13,5 кв. м житлоплощі на кожного члена домогосподарства плюс загальну площу для всіх.

 

 

 
Коментарі (0)