ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГПлачков: Роттердам + дозволить отримати найдешевший на сьогодні вугілля

Плачков: Роттердам + дозволить отримати найдешевший на сьогодні вугілля

Про це заявив Голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї, колишній міністр палива та енергетики Іван Плачков

Про це заявив Голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї, колишній міністр палива та енергетики Іван Плачков.

На думку експерта, зараз потрібно оперативно закуповувати вугілля, і найбільш дешевий варіант на даний момент - за формулою «Роттердам +». Плачков зазначив, що до такого ж висновку прийшли і учасники наради у президента з питань енергетики та підготовки до опалювального сезону. «На електростанціях вугілля немає. Якщо в минулому році було 1,5 мільйона, зараз 700 тисяч. І як ми входити будемо в зиму, важко собі уявити », - повідомив Плачков Українським Новинам.

«Зараз треба фрахтовать вугілля. Це треба або в Колумбії, я не знаю, в Південній Африці, в Америці купувати. А то, що на останній нараді сказали: знижуйте тарифи і купуйте вугілля, забезпечте склади, - це дві несумісні директиви, так не буває », - вважає Плачков.

Нагадаємо, раніше Іван Плачков прогнозував, що дії НАБУ у справі «Роттердам +» можуть привести до виникнення в країні дефіциту вугілля і кризи в енергогалузі.

Енергоексперт Юрій Корольчук, коментуючи нараду за участю президента Володимира Зеленського на тему функціонування нової моделі енергоринку, заявив, що вугілля за ціною, розрахованої за формулою «Роттердам +», дешевше імпортного вугілля з ПАР, США або Колумбії.

Експерт Кирило Сазонов вважає, що новому уряду доведеться повернутися до формули «Роттердам +», оскільки закуповувати по ній вугілля дешевше.

Методологія розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (відома як формула «Роттердам +») була затверджена НКРЕКУ 3 березня 2016. Відповідно до неї, вугільна складова в тарифі на електроенергію була заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Амстердам-Роттердам-Антверпен). З 1 липня 2019 в зв'язку з введенням в Україні нового ринку електроенергії дію формули «Роттердам +» припинилося.

 

 
Коментарі (0)