ГоловнаКоментаріГазопостачанняЮ.Вітренко:"Плата за газ і зміна постачальника газу будуть здійснюватися по-новому"

Ю.Вітренко:"Плата за газ і зміна постачальника газу будуть здійснюватися по-новому"

Після закінчення опалювального сезону українців чекають оновлені "правила гри" на газовому ринку. Плата за газ буде здійснюватися по-новому. Порядок зміни постачальника газу також буде спрощено.
Після закінчення опалювального сезону українців чекають оновлені "правила гри" на газовому ринку. Плата за газ буде здійснюватися по-новому. Порядок зміни постачальника газу також буде спрощено. А ринковий тариф на газ спробують утримати на рівні, який буде не вище нинішнього 6,99.
 
Зміни в порядку взаємовідносин постачальників газу і побутових споживачів анонсував в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.
 
Зокрема, глава Міненерго обіцяє такі зміни:
  • Замість двох платіжок за газ (вартості самого газу і вартості його розподілу) буде одна.
  • Тариф на розподіл газу (абонплату) в різних регіонах призведуть до спільного знаменника, він буде однаковий для всіх.
  • Постачальника газу можна буде легко поміняти через мобільний додаток "Дія".
  • Тарифи на газ після скасування фіксованого тарифу спробують утримати на рівні не вище нині існуючого - 6,99 гривні за кубометр.
Що стосується останнього пункту, то Вітренко каже, що утримувати тариф вдасться завдяки "ринковим механізмам". Що це за механізми, і як це буде відбуватися на практиці, Вітренко не розповів. Сказав лише, що об'єднання двох тарифів на газ в одній платіжці має привести до зменшення суми за оплату (хоча не потрібно знати вищу математику, щоб зрозуміти, що сума двох доданків, що в дужках, що без них, не змінюється, - авт.) .
 

Також, Юрій Вітренко пообіцяв, що завдяки напрацьованим ринковим механізмам тариф на газ і після скасування ручного регулювання не буде перевищувати 6,99. 

 
Коментарі (2)
Коля Пухов
28 Лютого 2021 p. 07:04
Марія Войціцька, поставте собі лічильники на кожну конфорку - ніхто ж не забороняє. І кожен мешканець квартири буде платити за свою конфорку згідно показань свого лічильника.
Коля Пухов
28 Лютого 2021 p. 08:30
А щодо об"єднання платіжок, то тут очікується грандіозне шахрайство, а саме такого типу: якщо у вас по кожній платіжці боргу по 100 грн., то разом вийде не 200, а усі 500... -----------------Зміна вигляду платіжок зазвичай супроводжується приписуванням штучних сум боргів.