ГоловнаНовини ЖКГПоблизу Десятинної церкви - пікет

Поблизу Десятинної церкви - пікет

Об 11:00 Українська Народна Партія розпочала пікетування будівництва московської церкви на залишках Десятинної. Наразі у пікеті беруть участь близько 50 осіб. Учасники акції тримають плакати із надписами: «Українці відбивайте черговий наступ кремлівської орди – щодня скрізь!» та «Виконаємо «Заповіт»

Об 11:00 Українська Народна Партія розпочала пікетування будівництва московської церкви на залишках Десятинної. Наразі у пікеті беруть участь близько 50 осіб. Учасники акції тримають плакати із надписами: «Українці відбивайте черговий наступ кремлівської орди – щодня скрізь!» та «Виконаємо «Заповіт»!», інформує прес-служба УНП.

Як йдеться у повідомленні, «відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини», на місті Десятинної церкви, яка має статус історичної пам'ятки, будівництво заборонено, дозволяється лише виконувати роботи з охорони пам'ятки від негативного впливу навколишнього середовища».

«Незважаючи на те, що конкурсна комісія однозначно не вирішила, що за проект буде споруджений на залишках Десятинної, московські священики вже відкрито заявляють, «що на «зверху» уже про все домовились», – заявив під час пікету Володимир Ступак.

Він наголосив, що «поява на майданчику будівельників до остаточного рішення комісії – доказ того, що конкурс – лише ширма».

«Схоже, насправді буде реалізовано обіцянку Віктора Януковича очільнику РПЦ Кирилу побудувати на фундаменті Десятинної церкви новий «флагман російського православ'я», – сказав керівник управи Київської УНП.

«Лише кияни, а не Кирило, мають вирішувати буде на місці церкви музей давньоруської культури, де будуть вільно працювати археологи та історики, чи залишки Десятинної заллють бетоном, щоб посилити російський наступ на незалежну Україну», – підсумував Ступак.

Нагадаємо, 25 травня близько 23:00 до фундаменту Десятинної церкви (УПЦ МП) у Києві під'їхали 6 вантажівок із будівельними вагончиками, потім почалося їхнє вивантаження. Люди, які приїхали на вантажівках відмовилися показувати документи і проігнорували заборону міліції на роботу крану. Священик, який вийшов до очевидців із дерев'яного храму (МП), який знаходиться поруч, повідомив, що вагончики необхідні для початку будівництва Десятинної церкви. Вдень 26-го травня головний архітектор Києва Сергій Целовальник заявив, що будівельні вагончики необхідні для археологів, а про забудову фундаменту Десятинної не йдеться зовсім.

 
Коментарі (0)