ГоловнаНовини ЖКГПодаток на столичну нерухомість зачепить лише найзаможніших – Крамаренко

Податок на столичну нерухомість зачепить лише найзаможніших – Крамаренко

Податок на нерухоме майно не поширюється на квартири із житловою площею до 120 кв. м та будинки до 250 кв. м. Це підкреслив сьогодні заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко, інформує ІА «Україна Комунальна».Як зазначається в повідомленні прес-служби КМДА, у зв'яз

Податок на нерухоме майно не поширюється на квартири із житловою площею до 120 кв. м та будинки до 250 кв. м. Це підкреслив сьогодні заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко, інформує ІА «Україна Комунальна».

Як зазначається в повідомленні прес-служби КМДА, у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України, Київська міська рада проголосувала за рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів в м. Києві». Відповідно до нього, з наступного року в місті діятиме податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а також туристичний збір, збір за місце для паркування транспортних засобів та збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

За словами Крамаренка, прийняття такого рішення обумовлено вимогами Податкового кодексу. «Більшість з цих податків та зборів наразі вже функціонують – це туристичний збір, збір за місце для паркування транспортних засобів та збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності. Новим є лише податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

Як повідомив заступник голови КМДА, ставку такого податку пропонується встановити на рівні 1% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр житлової площі для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, та 2,7% – для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів.

«Даний податок стосуватиметься невеликої категорії найзаможніших власників нерухомості. На квартири із житловою площею до 120 кв. м та будинки до 250 кв. метрів він не поширюється. Враховуючи, що за орієнтовними оцінками лише 40-45% від загальної площі є житловою, то під цей податок потраплять тільки власники помешкань із загальною площею від 250 кв. м. Таким чином, наприклад, власник квартири, з житловою площею 150 кв. метрів сплачуватиме податок лише за 30 кв. метрів, а це, якщо брати сьогоднішню мінімальну зарплату, лише 288 грн. на рік», – пояснив Р.Крамаренко.

 
Коментарі (0)