ГоловнаНовини ЖКГУтилізація ТПВПолігон ТПВ у Львові поза зоною можливого

Полігон ТПВ у Львові поза зоною можливого

Розміщення у Львові полігону ТПВ неможливе, відповідно до ДБН В.2.4-2-2005.

Норми ДБН В.2.4-2-2005. визначають основні положення проектування полігонів твердих побутових відходів. Відтак, ділянка для розміщення полігонів ТПВ повинна обиратися на відстані не менше, ніж 1 км від межі міста. Санітарно-захисна зона повинна становити 0,5 км від житлової забудови. Відтак, розміщення полігону ТПВ на території Львова неможливе.

Про це «Україні Комунальній» повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

За словами начальника юридичного управління Львівської міської ради Гелени Пайонкевич, у Львові нема ділянки, яка б відповідала санітарним та будівельним нормам, аби розмістити на ній полігон ТПВ.

«Фізично в місті немає території, де могли би розташувати сміттєзвалище з тим, щоб дотримати всі санітарні норми. Відтак, відповідна ділянка має бути розміщена за межами міста Львова», - зазначила начальник юридичного управління Гелена Пайонкевич.

Відтак, як зазначили в юридичному управлінні мерії, розміщення на території міста полігону не є можливим, оскільки: на території міста заборонено розміщення полігонів ТПВ; через компактність міста, відстань від можливого місця розташування полігону до аеропорту буде становити менше 15 км; через компактність міста буде суттєво обмежена площа ймовірного полігону, оскільки необхідно витримати санітарно-захисну зону до житлової та громадської забудови (0,5 км); через місто проходить європейський вододіл, місто знаходиться на стику двох геотектонічних структур, територія міста заходиться в зоні тектонічних розломів, що може призвести до порушення цілісності донного чи бортового ізоляційних екранів полігону ТПВ, а відповідно до забруднення через порушені ділянки у екранах грунтових та підземних вод; генеральним планом міста не передбачено розміщення полігону ТПВ.

Катерина Ляшевська
 
Коментарі (0)