ГоловнаНовини ЖКГПорушників будівельних норм суворо каратимуть

Порушників будівельних норм суворо каратимуть

Порушників будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва чекають нові розміри штрафів. Про це йдеться у проекті закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної

Порушників будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва чекають нові розміри штрафів. Про це йдеться у проекті закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності», що наразі доопрацьовується, інформує «Україна Комунальна».

Так, цим законом планується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема, порушення законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджених рішень під час будівництва, реконструкції та реставрації капітального ремонту об'єктів чи споруд буде тягнути за собою накладення штрафу на громадян та посадових осіб у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. За повторне порушення такого виду – штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

За виконання підготовчих робіт без повідомлення про початок виконання таких робіт у випадках, коли таке повідомлення є обов'язковим, будуть штрафувати на 400 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

За експлуатацію індивідуальних житлових будинків, садових, дачних будинків, загальною площею до 300 кв. м. включно, а також господарських (присадибних) будинків та споруд, не прийнятих в експлуатацію, планують штрафувати на 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. За таке саме порушення, але якщо площа будинку більше 300 кв. м., штрафуватимуть на 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Крім того, законом передбачена адміністративна відповідальність головного архітектора (головного інженера проекту) за передачу замовнику проектної документації для виконання будівельних робіт на об'єкті, розробленої з порушенням вимог законодавства, містобудівної документації, вихідних даних на проектування тощо.

Також передбачені штрафні санкції за невиконання вимог посадових осіб Державної архітектурної інспекції України.

 
Коментарі (0)