ГоловнаКоментаріТарифи ЖКГПослуги ЖКГ не відповідають витратам

Послуги ЖКГ не відповідають витратам

На сьогоднішній день більше 60% підприємств, що здійснюють утримання житлового фонду та надають послуги ЖКГ, працюють за тарифами, встановленими ще в 2007-2008 роках.
Діяльності з тарифоутворення органів місцевого самоврядування, заважає адміністративне втручання в цей процес і його заполітизованість, - так вважає Федерація роботодавців ЖКГ та галузева профспілка.
 
«На сьогоднішній день більше 60% підприємств, що здійснюють утримання житлового фонду, працюють за тарифами на послуги ЖКГ, встановленими ще в 2007-2008 роках», - про це йдеться в листі Федерації роботодавців і профспілки житлово-комунального господарства на ім'я прем'єр-міністра Миколи Азарова.
 
«При цьому, за період з 2008 року в Україні, за рахунок різних об'єктивних чинників, відбулося значне зростання фактичної собівартості послуг. Мінімальна заробітна плата збільшилася більш ніж у два рази - з 525 грн до 1073 грн, зросли і мінімальні гарантії з оплати праці. У той же час зросли ціни на електроенергію (на 50%), паливно-мастильні матеріали (більш ніж на 60%) та інші ресурси, що підтверджується загальним індексом в 33,3%», - наголошується в
листі.
 
З цим погоджується і виконуюча обов'язки директора КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду Деснянської районної ради у Києві» Світлана Козловська. «Регуляторна політика у нас дійсно застаріла і тарифи на послуги ЖКГ, звичайно ж, не відповідають тим витратам, за якими вони проводяться. З іншого боку, треба розуміти, що найближчим часом по-іншому не буде, швидко це не зміниш», - зазначає вона.
 
Генеральний директор керуючої компанії спілки власників житла України і правозахисник Ольга Пальчикова-Козуб, переконана, що послуги ЖКГ та експлуатаційні витрати в нашій державі ніколи не відповідали дійсності і не були на належному рівні. На її думку: «Щоб це змінити, треба розробити ряд законодавчих актів, які б регулювали відносини між постачальниками та споживачами комунальних послуг. Реформа ЖКГ, про яку всі говорять, не дала поки що жодних результатів. І це не дивно, так як ми ще до сих пір користуємося Житловим кодексом 1983 року».
 
Слід зазначити, що останнім часом у ряді міст, міська влада самостійно приймає рішення щодо зміни тарифів. Як приклад можна привести Харків. У прес-службі Харківської ОДА «У.К.» повідомили: «Харків приймав рішення про тарифи в межах своєї компетенції і на основі діючої законодавчої бази».
 
Свою думку про зміну тарифів у Харкові висловив на брифінгу 27 січня Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолій Близнюк: «Тарифи на послуги ЖКГ давно не переглядалися, тому зараз підвищення вийшло значним. І якщо це необхідно, то потрібно шукати джерела, за рахунок яких це можливо профінансувати. В даний час місто і область знаходяться в процесі розгляду остаточного рішення по тарифам». При цьому Міністр висловив упевненість в тому, що відповідне рішення буде знайдено.
 
Микола Бойко
 
Коментарі (0)