ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГПостачальники хочуть за газ до 40 гривень за кубометр

Постачальники хочуть за газ до 40 гривень за кубометр

Газопостачальні компанії України оприлюднили місячні тарифи на газ для населення у грудні

 

Газопостачальні компанії України оприлюднили місячні тарифи на газ для населення у грудні. Однак більшість постачальників відмовилися від місячних планів, залишивши лише річну пропозицію, яка діє до 30 квітня 2022 року.

Про це повідомляють дані на веб-сайтах компаній.

Місячні ціни, які компанії пропонують на грудень, сягають 40 гривень за кубометр. “ТАС Енергія країни” пропонує газ по 38,35 гривні (у листопаді – 38,35 гривні, у жовтні – 30,06 гривні, у вересні 20,96 гривні за кубометр).

Крім того, компанія "Світлогаз" встановила на грудень тариф на рівні 34,99 гривні (у листопаді – 38,10 гривні за кубометр). "Хмельницькенергозбут" – 34,00 гривень (у листопаді – 35,50 гривень).

Однак на ринку можна знайти і вигідніші пропозиції. Зокрема, Галнафтогаз зберіг місячний тариф на грудень на рівні 7,99 гривень за кубометр.

Водночас більшість постачальників відмовилися від місячних тарифів, залишивши лише річну пропозицію. Зокрема це стосується компаній під брендом “Твій Газзбут”, на які припадає значна частина ринку. Не пропонує місячний тариф та “Нафтогаз України”.

Річні тарифні плани залишаються значно вигіднішими. Базові фіксовані ціни, як і раніше, коливатимуться від 7,80 до 13,50 гривень за кубометр. Більшість компаній установили річні ціни до 9 гривень за кубометр. Декілька компаній пропонує річний тариф нижче 8 гривень, зокрема, ДК “Нафтогаз України” – 7,96 гривень за кубометр.

Крім того, ДК "Нафтогаз України", яка виконує функції постачальника "останньої надії" (ППН), попередила, що пільгова ціна газу на рівні 7,96 гривні за кубометр для побутових клієнтів діє лише до 30 листопада. З 1 грудня ціни зміняться. Підвищення торкнеться 500 тисяч домогосподарств, якщо вони не укладуть контракт із новим постачальником.

Процедура зміни постачальника газу є максимально спрощеною, і сотні тисяч побутових споживачів вже зробили це.

 

 

 
Коментарі (0)