ГоловнаНовини ЖКГПовірка лічильників води коштуватиме киянам більше 300 грн?

Повірка лічильників води коштуватиме киянам більше 300 грн?

У Солом'янському районі Києва жителів попросили здати на повірку лічильники гарячої та холодної води.«Нам сказали, що їх потрібно повіряти раз на три роки, хоча особисто мені це запропонували вперше за 10 років. Але для того, щоб повірити їх у «Укртестстандарті», їх потрібно зняти, а потім поставити

У Солом'янському районі Києва жителів попросили здати на повірку лічильники гарячої та холодної води.

«Нам сказали, що їх потрібно повіряти раз на три роки, хоча особисто мені це запропонували вперше за 10 років. Але для того, щоб повірити їх у «Укртестстандарті», їх потрібно зняти, а потім поставити на місце і запломбувати. За пломбу ЖЕК просить 21 грн, за тестування двох лічильників – ще 100 грн, а за демонтаж і установку – майже як за новий лічильник – близько 200 грн», - розповів житель вул. Гетьмана Петро Діденко.

У КМДА кажуть, що дійсно треба платити. «На жаль, в тарифи на послуги не включено вартість повірки водяних лічильників. Тому ми не можемо за свій рахунок повіряти вимірювальні прилади. З іншого боку – людина за лічильником платить набагато менше, ніж без нього. Вона економить. Тому можна сплатити і за тестування. Якщо вона не зробить цього, їй буде приходити платіжка, де рахунок за воду буде братися за нормами (по 41 грн з людини), а це дорожче», - пояснив перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.

Тим часом у Києві хочуть підвищити тариф на холодну воду. Про це повідомила радник з інформації «Київводоканалу» Вікторія Яковлєва. «Ми направили в НКРЕ розрахунки нових тарифів на послуги водопостачання та водовідведення. До затвердження тарифу ми не можемо оголошувати цифри. Але собівартість води зараз набагато вище тарифу, оскільки підвищилася вартість енергоносіїв», - пояснила вона.

Джерело - «Обозреватель»

 
Коментарі (0)