ГоловнаНовини ЖКГПрем’єр назвав п’ять причин для єдиного підходу до формування собівартості послуг ЖКГ

Прем’єр назвав п’ять причин для єдиного підходу до формування собівартості послуг ЖКГ

Прем`єр-міністр України Микола Азаров обурений великою різницею між розміром  тарифів на житлово-комунальні послуги у різних регіонах України та вважає, що в Україні повинен бути єдиний підход до формування собівартості послуг ЖКГ. .Про це він заявив сьогодні на розширеному засіданні уряду, передає

Прем`єр-міністр України Микола Азаров обурений великою різницею між розміром  тарифів на житлово-комунальні послуги у різних регіонах України та вважає, що в Україні повинен бути єдиний підход до формування собівартості послуг ЖКГ.
.Про це він заявив сьогодні на розширеному засіданні уряду, передає кореспондент «України Комунальної».
За словами М. Азарова, однакові для всієї країни фактори в структурі собівартості тепла і гарячої води становлять 85%. «До 70% - це вартість енергоносіїв, близько 15% - заробітна плата. «Тобто, відмінності стосуються лише 15% кінцевої вартості послуг», - зазначає   він.
В той же час, за словами М. Азарова, об’єктивні чинники не спростовують того, що повинні бути єдині підходи до формування собівартості послуг ЖКГ.
«По-перше, ціна на електроенергію в усій країні для всіх категорій споживачів - одна. Відрізняються лише обсяги споживання, і тут справедливо, що заможні, які споживають електроенергії більше, більше і платять за неї. По-друге, ціна на газ в усій країні - одна. І також справедливість в тому, що хто більше споживає, – той більше платить», - зазначив голова уряду.
Також, за словами Прем’єр-міністра, заробітна плата працівників житлово-комунального господарства має бути приблизно однаковою, бо «сантехнік і в Донецьку, і в Ужгороді виконує однакову роботу, двірник однаково прибирає подвір’я хоч в Чернігові, хоч в Одесі».
Голова уряду також зазначив, що серед причин, які спонукають до розробки єдиних підходів до формування собівартості послуг ЖКГ, є те, що « утримання квадратного метра житла в однотипних будинках в різних регіонах також приблизно однакове, а інвестиційна складова в умовах, коли практично 20 років в галузь не робили капітальних вкладень, не може суттєво відрізнятися».
Микола Азаров у своєму виступі навів приклади, «які наочно демонструють неприйнятні диспропорції у тарифоутворенні».
«Розбіжність у собівартості кубічного метра води становить в Україні 5,6 разів: від 1,42 грн. у Дніпропетровській області до 7,78 грн. у Луганській. Собівартість кубічного метру очищених стоків коливається від 1,39 грн. у Києві до 4,08 грн. у Київській області. Собівартість одної гігакалорії у теплопостачанні коливається від 225 грн. у Миколаївській області до майже 400 грн. в Івано-Франківській», - зазначив він.

 
Коментарі (0)